Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

Θα ήθελα να αγοράσω gps διπλόσυχνο που να υποστηρίζει αργότερα gallileo και L5...πιστεύετε είναι καλύτερα να αγοράσω 1 δέκτη για hepos? ή δύο τώρα για μεγαλύτερη ακρίβεια? άκουσα για διπλόσυχνο της topcon , με 2 δέκτες , πολύ χαμηλή τιμή. πιο μοντέλο είναι?έχει κανείς δουλέψει με αυτό?είναι αξιόπιστο?

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λέγεται hiper gl Υπολόγισε γύρω στα 17000 χωρις φπα. Αυτό έχω και εγώ. Πολύ ευχαριστημένος.Του έχω περάσει και τα glonass(4000).

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου είπε σήμερα ότι η Metrica (αντιπρόσωπος της Leica) πουλάει το demo μοντέλο GPS RTK 1230 GG (gps & glonass) MAZI με το LGO για επιλύσεις 23500€ (+ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Φίλη Aprilia αυτό που περιγράφεις είναι το GR 3 της Topcon.

Το έχει πάρει εδώ και 2 μήνες ο υπεύθυνος στο γραφείο που δουλεύω και είναι πολύ καλό!!

Πιάνει GPS και GLONASS, και είναι το μόνο που είναι ήδη έτοιμο για το Galileo και επιπλέον μόλις λειτουργήσει η L5 την πιάνει και αυτή!!

Είναι πολύ εύχρηστο και μέχρι σήμερα όπου και να έχουμε πάει να μετρήσουμε δίνει Fixed λύση σε πολύ λιγότερο από 1 λεπτό

Σε σχέση με όλα αυτά που είδαμε με τον υπεύθυνο τα κάνει όλα και είναι και πιο φτηνό τελικά!!! Πραγματικά είναι απίστευτο!!

Εγώ στο συνιστώ ανεπιφύλακτα πάντως.

 

Όσο για το ΗΕPOS κάτσε να δούμε τους τελικούς συντελεστές μετατροπής και ότι δεν έχει σφάλματα και μετά βλέπουμε...οπότε πάρε τώρα 2 δέκτες αν μπορείς και μετά θα έχεις 2 συστήματα!!!!!

Καλό ψάξιμο και καλές δουλειές!!

Link to comment
Share on other sites

grtopo όταν λες demo τι εννοείς?

τα 23500 είναι για ένα δέκτη. έτσι?

γιατι το LGO με L1/L2 data processing έχει περίπου 5000 αν δεν κάνω λάθος

 

 

toponomos όλα τα χαρακτηριστικά του GR 3 τα έχει και η Leica στο 1230+

αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να αναφέρεις και την τιμή να έχουμε υπόψη.

Link to comment
Share on other sites

chrisven,

Είναι το GPS που χρησιμοποιούν για τη βιτρίνα και τις επιδείξεις. Είναι για 2 δέκτες. Έναν καλωδιωτό για base και έναν smart pole με bluetooth. Απλά απ' ότι μου μεταφέρθηκε αλλάζει το μοντέλο (προσθήκη δυνατότητας Gallileo) και πρέπει να δειγματίζουν το τελευταίο μοντέλο πάντα με τις full δυνατότητες.

Είναι πολύ καλή περίπτωση αφού το δίνουν και με το LGO για επίλυση L1/L2.

Link to comment
Share on other sites

GRTOPO νομίζω λέμε το ίδιο πράγμα

Η leica στο 1200 έχει κάποιες εκδόσεις και μπερδευόμαστε

Triple-frequency,GPS/GLONASS/Galileo L1/L2/L5 E1/E5a/E5b/Alt-BOC

αυτή είναι 1230+ GNSS

 

στην 1230 + σκέτο η επιλογή galileo είναι προαιρετική

 

όσον αφορά στον toponomos απλά σου προσφέρει τη δυνατότητα να αγοράσεις έκδοση μόνο διπλόσυχνο

αργότερα να την αναβαθμίσεις. αν έχεις αγοράζεις τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.