Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

Δεν έχεις κι άδικο, αλλά σκέψου πως ο καθείς θα μεταφέρει την υποκειμενική γνώμη του.

 

Δύσκολα κάποιος, καταπνίγει τον εγωϊσμό του αν έχει κάνει άχρηστη αγορά, λέγοντας "φιλοι πήρα το τάδε δέκτη και είναι χαραμπάτι"...

 

Γι'αυτο και πάντα η κουβέντα ξεφεύγει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι αφού απάντηση βοηθητική δεν πηρα για τους prexiso ,κανεις με εμπειρία σε απόδοση και γνώση σε τιμές των hi target?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα σου πω μόνο για HiTarget V9= καρακινεζικο με ότι συνεπάγεται αυτό.

Υπάρχει ένα βασικό θέμα με την συνεργασία του με τα δίκτυα (hepos,metricanet,Uranus κ.α.) ως προς τη ρύθμιση του. Πρέπει πάντα να το στέλνεις στον αντιπρόσωπο στη Θεσ/νικη να στο ρυθμίσει.

Από θέμα κατασκευής δεν είναι ότι καλύτερο. Σε ενδεχόμενη μικρή πτώση ή απότομο ακούμπησμα σε τοίχο πρέπει να πάει σε τεχνικό να το λύσει όλο για να σου ξανασυνδέσει το καλοδιάκι από την κεραία στη motherboard (πλέον το κάνω μόνος μου). Το έχουν με ένα βισματάκι κουμπωτό που βγαίνει με το παραμικρό.

Γενικά έχει γρήγορη fixed λύση. Από τιμή πριν 2 χρόνια έκανε 7000 αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μάθαμε και για τα hitarget. Είχα δει σε ξένα forum καλές κριτικές.

 

Αρκετά φτηνότερα είναι το altus και το prexiso και μπορώ να πω ότι και τα δύο επίσης είναι πολύ αξιόπιστα και καλά μηχανήματα με παρόμοια σχεδόν συμπεριφορά!

Link to comment
Share on other sites

Τα prexiso είναι κινέζικα, για να είναι τόσο φθηνά σε σχέση με τα Leica γιατί αυτοί είναι απο πίσω λογικά θα είναι κατώτερης κατασκευής. Δεν ξέρω αν είναι καλά, πάντως εγω με τα Leica τόσα χρόνια είμαι ευχαριστημένος πλην του κόστους συντήρησης και ανταλλακτικών, που είναι ακριβά σε σχέση με άλλες εταιρείες. Οπου σε βρουν και όπου σε σφάζουν....

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά υποτίθεται πως δε "χαλάνε"...

 

Γι'αυτο και τα πληρώνεις.

 

Πάντως δε ξερω αν είμαι τυχερός αλλά το νίκον που χουμε δεκα σχεδόν χρόνια, σκυλί μαύρο. Φυσικα δεν εχει πέσει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι καινούργιος σχετικά μηχανικός και προσπάθησα να κάνω μία έρευνα για την αγορά ενός Γεωδαιτικού GPS.

Όπως διάβασα και σε κάποιες άλλες δημοσιεύσεις θεμάτων του forum υπάρχουν ικανοποιητικές κριτικές για τα Κινέζικης προέλευσης, το αποτέλεσμα το έβγαζαν συναρτήσει τιμής, λειτουργιών και αξιοπιστίας.

Επειδή λεφτά τελικά δεν υπάρχουνε θα σας παρακαλούσα να με βοηθούσατε να βρω κάποια φθηνή εταιρία για απλά τοπογραφικά Οικοδομικών Αδειών.

Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

... απλά τοπογραφικά Οικοδομικών Αδειών.

...

απλά τοπογραφικά οικοδομικών αδειών δεν υπάρχουν.

Μπάς και εννοείς εντός σχεδίου πόλης ή εκτός?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, πρώτον, καλή αρχή.

Δεύτερον, έχει συζητηθεί πολλές φορές το θέμα στο κομμάτι του Τοπογραφικού Εξοπλισμού.

Αναζήτησε παλιότερα θέματα.

Κλείνοντας, να τονίσω πως τοπογραφικά, είτε απλά, είτε σύνθετα, όπως τα κατηγοριοποιεί κανείς, μόνο με GPS δεν είναι δυνατόν να συντάξεις. 

Διάβασε σχετικά θέματα ή ακόμα καλύτερα, συνεργάσου με εμπειρότερο συνάδελφο. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.