Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Έχω το sp60 σε συνδυασμό με Smartnet πετάει, to sp80 προφανώς θα είναι τουλάχιστον στο ίδιο επίπεδο....

έχει πάντως μια προσφορά για το μήνα Ιούλιο το sp80

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το smartnet εχει διαθεσιμους και beidou και Galileo GPS και Glonass αλλά η ετησία συνδρομή για τους ηδη χρηστες κανει 600 ευρώ και για τους υπολοιπους μη χρηστες leica 1000 ευρώ απο ότι μου είπαν. Ισχύει αυτο ?

Εσυ τι συνδρομή εχεις ?

Το δίκτυο της JGC που ειμαι τωρα διαθετει μονο GPS και Glonass.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ισχύει αυτό, 600€ έχει το απεριόριστο πακέτο NRTK μπορείς με 300€ +Φπα να έχεις 120ώρες NRTK που είναι το καλύτερο προϊόν τους και υποστηρίζει beidou και Galileo. 120 ώρες φθάνουν μη σου φαίνονται καθόλου λίγες...τώρα και με μόνο GPS και Glonass είσαι μια χαρά αυτούς χρησιμοποιούσα μέχρι πρίν 4-5 μήνες και πάλι κανένα πρόβλημα, οπότε αν εκεί που κινείσαι σε καλύπτει το δίκτυο της JGC συνεχίζεις κ με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, έχει ουσιαστική διαφορά στις επιλύσεις; Είναι πιο αξιόπιστο; Είναι πιο γρήγορο;

Θα ήθελα τη γνώμη του συναδέλφου που το έχει χρησιμοποιήσει σε σχέση με GPS+GLONASS.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σε όλους και ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιοι μου κάνουν τη τιμή να μου απαντήσουν στο ερώτημα μου. Θέλω να αγοράσω ένα διαφορικό GPS για μετρήσεις εκτός και εντός αστικών χώρων, Ζήτησα να έχει rover και base και μια εταιρία μου έστειλε προσφορά για TOPCON HIPER SR + R4S-BT UHF modem. Επειδή μυρίζομαι κάτι περίεργο, έχει κανείς γνώση και εμπειρία επ’ αυτού να προσφέρει τη βοήθειά του;;

Link to comment
Share on other sites

Για τι είδους μετρήσεις το χρειάζεσαι;

Για πιο λόγο ζήτησες ζεύγος base-rover;

Τι περίεργο μυρίζεσαι για την προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Το χρειάζομαι για μετρήσεις ακριβείας (1-2 εκ.) σημείων εντός και εκτός οικισμών. Θέλω να χρησιμοποιώ τα βάθρα της ΓΥΣ(base) και να μετρώ με rover. Δεν καταλαβαίνω πως μπορεί αυτό να γίνει με TOPCON HIPER SR + R4S-BT UHF modem.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.