Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

Από δική σας εμπειρία ποια είναι η γνώμη σας για την υποστήριξη και το service των topcon, trimble και sokkia;

Δεν μ´ενδιαφέρει σύγκριση μεταξύ τους αλλά για κάθε μια ξεχωριστά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η τοπκον δεν εμπορεύεται και τα σοκια;

Από Θεσσαλονίκη μεριά πάντως τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά (Αντώνης, Άκης κλπ)..

απ'όσο ξέρω όχι

αν κατάλαβα εσύ μιλάς για την topcon, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το kolinda s680p το δουλεύω απο τον Ιούλιο του 2017. Και με κινητό και με tablet μέσω του προγράμματος που δίνει η εταιρεία. Έχω μετρήσει και με ήλιο και με σύννεφα χωρίς κανένα πρόβλημα. Απο μπαταρία έχει αντοχές. Όσον αφορά το καταγραφικό (κινητό ή tablet) εξαρτάται απο το ίδιο πόσο κρατάει(με το κινητό έχω δουλέψει 2 ώρες συνεχόμενες με την μπαταρία να πέφτει στο 40% απο 100%). Για τα λεφτά του είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μετρήσει και με ήλιο και με σύννεφα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Φαντάζομαι πως εννοείς για θέματα με τη φωτεινότητα των οθονών του κινητού σου και του tablet, σωστά?

Πάντως και εγώ έχω ακούσει καλά λόγια απο συνάδελφο πολιτικό μηχανικό για τα kolida.

 

Και κάτι άλλο αν έχεις την καλοσύνη, το πρόγραμμα που δίνει η εταιρεία υπάρχει κάπου free για κατέβασμα ή το δίνει η εταιρεία μόνο σε κατόχους kolida?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για τις διαφορές ανάμεσα σε trimble r2 και topcon hiper sr; Πιο πολύ για GIS το βλέπω το πρώτο ή κάνω λάθος; Συγκρίνω τα 2 λόγω της παρόμοιας τιμής τους αυτό τον καιρό

Link to comment
Share on other sites

Για το topocon hiper sr εχω να σου πω οτι είναι ελαφρύ και αρκετα δυνατο, πιανει κατω απο δεντρα κτλ. Δεν κανει  αν θελεις να τα κανεις  ζεύγος αργοτερα  γιατι εχει εμβέλεια μέχρι 300μ νομίζω για base-rover.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Επανέρχομαι με άλλη μια ερώτηση.Έχει γίνει αναφορά πάλι. Κοιτούσα χαρακτηριστικά για τα leica gs 08 plus και τα συνέκρινα με το topcon hiper sr. Οι διαφορές ανάμεσα στα 2 εκ πρώτης όψεως είναι στα κανάλια, 120 το πρώτο 226 το 2ο. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τις διαφορές στη χρήση, στις δυνατότητες. Επίσης σημαντική για μένα είναι η μεταφορά αρχείων απο το όργανο στον υπολογιστή. Νομίζω και τα 2 εξάχουν ascii και dxf.

Επίσης ως προς αναβαθμίσεις και service; Δηλ ετήσιο κόστος συντήρησης; Υπάρχει σημαντική διαφορά ανάμεσα στα 2;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by souliskaps
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.