Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!

Γεωδαιτικό Σταθμό έχω, το δεύτερο βασικό στοιχείο λείπει.

Άνοιξα καινούργια συζήτηση για αυτό το θέμα για τους εξής λόγους :

1) Επειδή τα άλλα θέματα είναι άρκετά παλιά και δεν ξέρω αν υπάρχουν οι εταιρίες που αναφερόντουσαν

2) Καθώς και οι πολύτιμες εμπειρίες από κάποιους που έχουν στην κατοχή τους κάποιο Κινέζικο GPS όλο αυτό το διάστημα

    και μπορούν να μας διαφωτίσουν επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κινηθείς σε κινέζικο , να πάρεις κάποιο από εταιρεία που θα σου παρέχει αξιόλογη τεχνική υποστήριξη.

 

Γιατί εκτός από το GPS και το total station, "μετράει" και η τεχνική υποστήριξη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις μακρυά από κινέζικα. Μόνο και μονο η περιγραφή εδώ http://www.michanikos.gr/topic/4539-Επιλογή-διπλόσυχνου-gps/?p=595197 φτάνει κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να μείνει μακριά από total station και όσα φτάνει η διαγώνια 50μ μιας κορδέλας σε οικόπεδο το κάνει άνετα… κι αν είναι περισσότερο το αναθέτει σε τοπογράφο…

 

Και κάνει καλύτερη δουλειά (ειδικά στα δύσκολα και με απαιτήσεις) και στοιχίζει λιγότερο ειδικά αν υπάρξει μόνιμη επαγγελματική σχέση …

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο που πήρα GPS επέλεξα από topcon το GRSN-1.Είμαι πολύ ευχαριστημένη και με την ποιότητα και η τιμή καμία σχέση με τις άλλες εταιρίες και επίσης άμα πάρεις τη σύνδεση τους έχει καλύτερη τιμή από άλλες εταιρίες!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πρέπει να προσέξω στα χαρακτηριστικά του μηχανήματος ώστε να είναι αξιόπιστο?

1) ethan νομίζω με την τιμή αυτή μπορώ να βρώ GPS που δεν θα είναι απαραίτητα Κινέζικο.

2) deskar πόσο σου στοίχισε η αγορά του? Από την TreeCompany το προμηθεύτηκες?

Ότι έχω βρεί μέχρι τώρα είναι από 4.800,00 ευρώ και άνω (χωρίς Φ.Π.Α.) (GPS GNSS της εταιρίας GeoMax AG της σειράς Zenith10)
Link to comment
Share on other sites

Leica ή Trimble εγγύηση όχι όμως με 4500, με αυτά μόνο κινέζικο και εξαρτάται τι διαθέτεις και πόσο θες να τρέχεις μετά .....................

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.