Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε ΘΕΟΧΑΡΗ, σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πων είναι πολύ καλό. Η μόνη μου ένσταση είναι πως έχει το βάρος συγκεντρωμένο ψηλά και μπορεί να σου κουνιέται πολύ στο πεδίο και ιδιαίτερα όταν φυσάει. Αυτό μου φαίνεται οτι συμβαίνει λόγω του οτι το χειριστήριο είναι πολύ ελαφρύ και δεν εξισοροπέι το βάρος του δέκτη.

 

Από την εμπειρία σου, αληθεύει αυτό που σου λέω, ή είναι απλά η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο τι λετε???

 

Αναβάθμιση του ProMark3 σας σε L1+L2 RTK GPS+GLONASS...

Συνολικό όφελος τουλάχιστον € 2.200 + ΦΠΑ

 

 

 

ΝΕΕΣ ΤΙΜΕΣ για τη σειρά δεκτών ProMark3 Kit Δέκτη ProMark3 Post-Processing

€ 2.490,00 + ΦΠΑ

 

Kit Δέκτη ProMark3 Post-Processing και RTK με HEPOS

€ 3.295,00 + ΦΠΑ

 

Σύστημα δύο Δεκτών ProMark3 Post-Processing

€ 4.495,00 + ΦΠΑ

 

Σύστημα δύο Δεκτών ProMark3 Post-Processing και RTK

με radio-link και με HEPOS

€ 6.245,00 + ΦΠΑ

 

Αξιζει η αναβαθμιση??? Υποθετω πως η τιμη τις αναβαθμισης δεν ειναι τα 2200Ε που αναφερει ως κερδος...κερδος ειναι η διαφορα απο την αγορα ενος διπλοδυχνου...

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν καταλαβαινω αυτο...Θα παρω σε λιγο τηλ να ρωτησω βεβαια..

Εγω με τον ορο κερδος καταλαβαινω...

Εστω τιμη διπλοσυχνου 12200Ε....

Εστω τιμη μονοσυχνου 5000Ε...Εστω τιμη μονοσυχνου + αναβαθμιση 10000Ε

--->Κερδος 2200Ε....

 

Ετσι το αντιλαμβανομαι εγω..

 

Αξιζει ομως μια τετοια αγορα και αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ρωτήσεις τι εννοούν με το κέρδος ως προς τί και τι θα περιλαμβάνει το σύστημα θα καταλάβουμε...

Link to comment
Share on other sites

Από μια συζήτηση που είχα με την αντιπροσωπία κατάλαβα ότι συμφέρει η αναβάθμιση μόνο εάν έχεις ήδη ένα μονόσυχνο σύστημα PM3 και σου προέκυψε η ανάγκη διπλόσυχνου. Σε αυτή την περίπτωση συμφέρει η αναβάθμιση. Στην αντίθετη περίπτωση, που ψάχνεις δηλαδή εξ' αρχής διπλόσυχνο gps, δεν νομίζω ότι συμφέρει. Είχα βρει και τιμές κάποια στιγμή, δεν τις έχω όμως πλέον διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον αντιπροσωπο την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπε οτι κανοντας την αναβαθμιση στην ουσια αναβαθμιζω τον ενα δεκτη με το χειριστηριο σε L1-L2 για να δουλευω με hepos και οταν δουλευω με τους δυο δεκτες δουλευω οπως πριν μονο L1.

 

Η τιμη της αναβαθμισης ειναι 8800 και γλιτωνεις 2200 διοτι ενας καινουργιος διπλοσυχνος δεκτης ProMark 500 με το χειριστηριο εχει 11000.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον αντιπροσωπο την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπε οτι κανοντας την αναβαθμιση στην ουσια αναβαθμιζω τον ενα δεκτη με το χειριστηριο σε L1-L2 για να δουλευω με hepos και οταν δουλευω με τους δυο δεκτες δουλευω οπως πριν μονο L1.

 

Είχα την εντύπωση ότι με το PM3 RTK μπορείς να δουλέψεις Hepos χωρίς αναβάθμιση σε L2, κάνω λάθος? Οπότε τι νόημα έχει αν δεν δουλεύεις μεταξύ των 2 δεκτών με L2?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.