Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΠΕΑ και μικρές αγγελίες


teospil

Recommended Posts

Καλημέρα. 

 

Από όσο έψαξα, δεν βρήκα να έχει σχολιαστεί σε άλλο post, το εξής: για την δημοσίευση αγγελίας ενοικίασης ή πώλησης ακινήτου, απαιτείται πλέον και η αναγραφή της κατηγορίας από άποψη ενεργειακής απόδοσης, άρα και η εκπόνηση ΠΕΑ. 

 

Παρόλα αυτά, δεν βλέπω να τηρείται κάτι τέτοιο, τόσο σε αγγελίες σε εφημερίδες όσο και στο διαδίκτυο. 

 

Έχω καταλάβει κάτι λάθος; 

 

Παρακαλώ, συμπληρώστε την ειδικότητά σας, στο profil σας.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καταλάβει λάθος φίλε μου.

 

Είμαστε όμως στην Ελλάδα και νόμος που να λέει : "Οι νόμοι πρέπει να εφαρμόζονται" δεν υπάρχει.

 

Υπάρχουν πολλοί, δυστυχώς, που δεν βγάζουν ΠΕΑ ακόμα και όταν βρούν ενοικιαστή, πόσο μάλλον όταν τον ψάχνουν..... 

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και εγώ , αλλά προφανώς αυτό δεν μπορεί να ισχύσει καθότι υπάρχουν πολλοί λόγοι που συνηγορούν σε αυτό . Από την άλλη υπάρχουν έτοιμα προγραμματάκια που σου βγάζουν την βασική κατηγορία στο περίπου . Δηλαδή τα τελευταία σπίτια πριν τον ΚΕΝΑΚ βγαίνουν Β η Γ . Τα παλιά πάνε πιό πίσω και μόνο όσα έχουν ήδη ΠΕΑ το γράφουν . 

 

Από την άλλη έχω δει εδώ και χρόνια μεσίτες να γράφουν ότι το ακίνητο , παλιότερο είναι Α  :mrgreen:

 

Ο,τι νάναι , στην χώρα του ό,τι δηλώσεις . 8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.