Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

12 minutes ago, tsx said:

χωρίς συνδρομή – πάγια χρέωση

...αλλά σε όσους έχουν όψεως

"...Σύμφωνα με την ΕΤΕ, για την ενεργοποίηση της προσφοράς για κάθε μηχανικό, απαραίτητη είναι η ύπαρξη λογαριασμού όψεως στο όνομα του Μηχανικού."

.... μάλλον το μάντεψα σωστά παραπάνω ... με το (2) που έγραψα ...

Οπότε έχασαν την πελατεία από τον όψεως που τον έκλειναν όταν έμαθαν για τις χρεώσεις και πήγαιναν στον επαγγελματικό Plus που δεν έχει μηνιαία χρέωση και θα τον ξαναπάρουν πίσω με όσους θελήσουν το εικονικό pos της ΕΤΕ.

Ως χρέωση δεν είναι θα έλεγα απαγορευτική 2€/μήνα, είναι αρκετά φτηνότερο ως μηνιαίο κόστος από όσα vpos κυκλοφορούν (πλην της viva που έχει μηδενικό).

Προσωπικά (αν δεν ήθελα να πάω σε viva) θα περίμενα να δω ή θα έπερνα προσφορά και από άλλες τράπεζες ... δείχνοντας την προσφορά της ΕΤΕ ...

 

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι ότι η προσφορά ισχύει και για εμας τους κατέχοντες το POS της εθνικής ήδη με χρέωση 3,90€ το μήνα?

Γιατί πολύ θα μεταβούμε πλέον στο δωρεάν πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτά τα 2 ευρώ τα παίρνουν μόνο στους όψεως,?. Άρα από αυτό (τα 2 ευρώ) καταλαβαίνω οτι ο δικό ς μου έχει παραμείνει όψεως?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η ύπαρξη τρεχούμενου επαγγελματικού plus δεν  επιτρέπει να πάρει κανείς την προσφορά της ΕΤΕ? πρέπει να ανοίξει καινούριο οψεως?

Link to comment
Share on other sites

deleted, Μετέφερα εδώ το σχόλιό μου ως πιο σχετικό νήμα.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σήμερα τηλεφωνικά μου απάντησαν από υποκατάστημα ότι την προσφορά της ΕΤΕ για Virtual POS την παίρνουμε και χωρίς Όψεως!!! με Τρεχούμενο Επαγγελματικό PLUS που έχω κι εγώ μου είπαν είμαστε ok...

Το πρόβλημα είναι ότι λόγω κατακόρυφης μείωσης προσωπικού από αύριο χρειάζεται μεγάλη υπομονή και στήσιμο σε ουρές έξω από τράπεζες μια και ελάχιστοι επιτρέπεται να παραμένουν μέσα, οπότε δεν ξέρω αν αξίζει η αναμονή για αυτό το λόγο ή καλύτερα να πάμε αργότερα μόλις επιστρέψουμε στην κανονικότητα... Φαντάζομαι κατανόηση να υπάρχει και πρόστιμο για τέτοιο λόγο να μην πέσει λόγω της κατάστασης... αλλά και πριν δε νομίζω να έχει πέσει πρόστιμο σε κάποιον για μη δήλωση POS... μόνο από καμιά καταγγελία ίσως αν έχει πέσει...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fpap71 said:

Εμένα πάντως σήμερα τηλεφωνικά μου απάντησαν από υποκατάστημα ότι την προσφορά της ΕΤΕ για Virtual POS την παίρνουμε και χωρίς Όψεως!!! με Τρεχούμενο Επαγγελματικό PLUS που έχω κι εγώ μου είπαν είμαστε ok...

Θετικό ... για αρχή ... αρκεί να επαληθευθεί και στην πράξη ... διότι μου έχει τύχει άλλο να λένε στο τηλέφωνο ...για αν πας και από 'κει ... υπάρχει περίπτωση να ενδώσεις...στην πραγματικότητα ... (και συχνά χωρίς να το πάρεις πρέφα ... στα ψιλά γράμματα)

Πάντως θετικό για αρχή ... να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ευχαριστήσω όλους τους συναδέλφους (και ειδικά τον georgegaleos) για την πολύτιμη προσοφρά τους να πω και εγώ την εμπειρία μου: έχω επαγγελματικό λογαριασμό στη viva wallet από το 2017. Δεν έκανα καμία χρήση κάρτας με το web POS. Σήμερα που επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών ζητώντας να επικαιροποιήσω τα στοιχεία μου για να γίνει επανεργοποίηση της υπηρεσίας "ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΡΤΑΣ" μου είπανε ότι επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία φορά το web POS στο παρελθόν αυτή η υπηρεσία δεν είναι ενεργή πλέον για εμένα. Θεωρώ ότι με την "Ειδοποίηση πληρωμής" θα μπορώ να κάνω δουλειά, αλλά η υπάλληλος δεν μου έδωσε σαφή απάντηση αν αυτό μπορεί να γίνει.

 

Υ.Γ. η αναμονή στο 2117604000 είναι αρκετή

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι (δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ το viva wallet) τους πήρα τηλέφωνο, μου ζήτησαν 2 έγγραφα για επιπλέον ταυτοποίηση (εκκαθαριστικό και άδεια άσκησης), τα έστειλα και μετά από 2-3 μέρες έλαβα email ότι η 'χρέωση κάρτας' ενεργοποιήθηκε

Edited by Roy_Hobbs
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.