Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δίνουν τσάμπα μια και καλή ή στο δίνουν δωρεάν για ένα χρόνο και πληρώνεις μετά ?

 

Τα ΠΟΣ έχουν τρία κόστη.

 

α) Κόστος αγοράς ή ενοικίασης

β) Κόστος συντήρησης. Τα μηχανήματα θέλουν συντήρηση και έλεγχο κάθε χρόνο.

γ) Προμήθεια επί της συναλλαγής.

 

Κάθε τράπεζα "παίζει" με αυτά τα τρία κόστη και βγάζει προσφορές. Σε κάθε περίπτωση θέλει ψάξιμο. Μπορεί π.χ. να σου το δώσουν δωρεάν για ένα χρόνο αλλά να τα πληρώσεις μετά παραπάνω το δεύτερο χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

H Attica και η Eurobank δίνουν δωρεάν το μηχάνημα και προμήθεια κοντά στο 1% επί της συναλλαγής.

 

Υπάρχει κανένα λινκ ή προσφορά;

Γιατί με ενδιαφέρει να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

επίσης γνωρίζει κανείς αν οι εναλλακτικές που υπάρχουν χωρίς συσκευή (paypal, viva) όπως αναφέρει ο συνάδελφος παραπάνω θα είναι αποδεκτές? καθώς εκεί υποθέτω θα υπάρχει μόνο προμήθεια, αλλά όχι κόστος αγοράς και κόστος συντήρησης

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα σε επικοινωνία με την Αττικής μου "επιβεβαίωσε" το παρακάτω στην φωτογραφία με τη διαφορά ότι έχουν κάνει λάθος και τα ποσά 9€ και 11€ είναι τα μέγιστα και όχι τα ελάχιστα.

Ενσύρματο δωρεάν, ασύρματο 200€ εφάπαξ.

Επίσης η προμήθεια εκκαθάρισης λόγω του ότι είμαστε μηχανικοί θα είναι κοντά στο 1%. Δεν υπάρχει υποχρεωτική παραμονή. Δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις. Το καλύτερο πάντως είναι επίσκεψη από κατάστημα.

Στο συνημμένο αρχείο το σχετικό είναι στην πρωτελευταία σελίδα.

post-2272-0-93230400-1488807772_thumb.jpg

4134.pdf

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

επίσης γνωρίζει κανείς αν οι εναλλακτικές που υπάρχουν χωρίς συσκευή (paypal, viva) όπως αναφέρει ο συνάδελφος παραπάνω θα είναι αποδεκτές? καθώς εκεί υποθέτω θα υπάρχει μόνο προμήθεια, αλλά όχι κόστος αγοράς και κόστος συντήρησης

 

Ισως το διευκρινίζει η εγκύκλιος που θα βγάλουν .... ή .... η διευκρινιστική εγκύκλιος που θα ακολουθήσει της εγκυκλίου που θα βγάλουν :grin: ....

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ετήσιο κόστος διακράτησης-συντήρησης υπάρχει για την attica?

To POS δέχεται όλες τις κάρτες των άλλων τραπεζών;

Δεν υπάρχει ετήσιο κόστος για τον πρώτο χρόνο. Τον δεύτερο έχει εάν δεν έχεις κάνει κάποιον συγκεκριμένο τζίρο. Δεν σε δεσμεύει όμως για τον δεύτερο χρόνο.

Δέχεται όλες τις κάρτες, χωρίς extra προμήθεια.

Υπάρχει κανένα λινκ ή προσφορά;

Γιατί με ενδιαφέρει να βάλω.

Στο μήνυμα 78 στο παρών θέμα είχε γράψει συνάδελφος την προσφορά της attica που του ήρθε με mail. Αυτήν ακριβώς μου έκαναν κ εμένα.

Edited by *olga*
Link to comment
Share on other sites

εγω θα συνεργαστω με την Πειραιώς ή την αλφα θα δω  και ας πληρωνω παραπανω ... για ιδεολογινους λογους θελω να κλεισει η αττικα και δεν γουστάρω ουτε απο εξω να περναω... στην ευροβανκ παλι εχω ασχημες αναμνησεις απο κατι τοκογλυφικά δανεια και θα το σκεφτω να παω ... απλως ειπα την αποψη μου χωρις να θελω να κανω διαφήμιση ...φυσικα δυσφήμηση στην αττικα θελω να κανω ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

επίσης γνωρίζει κανείς αν οι εναλλακτικές που υπάρχουν χωρίς συσκευή (paypal, viva) όπως αναφέρει ο συνάδελφος παραπάνω θα είναι αποδεκτές? καθώς εκεί υποθέτω θα υπάρχει μόνο προμήθεια, αλλά όχι κόστος αγοράς και κόστος συντήρησης

Τα ελληνικά θα είναι σίγουρα, τα του εξωτερικού είναι το θέμα. Εγώ πιστεύω οτι θα είναι κανονικα αποδεκτές υπηρεσίες και του εξωτερικού.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.