Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως τα λέει ο συνάδελφος.

5. Δηλώνεις σε ποιο τηλεφωνικό αριθμό θα συνδεθεί.

 

 

Ωπα αυτό ειναι σημαντικό;

 

Διοτι οταν ρώτησα τον υπάλληλο μου πε δε παίζει ρολο και σπίτι σου βάλτο.

 

Επειδη έδωσα όντως του σπιτιού μου, για άλλο λόγο και θα το εγκαταστήσω στο γραφείο μέσω ethernet (ωστε να δουλεύει με ίντερνετ όχι τηλεφωνική κλήση).

Link to comment
Share on other sites

Τα παλικάρια στην Πειραιώς δεν μας τα λένε καλά. Εκτός του ότι δεν μου έδωσαν καθόλου κόστος για  χρησιδάνειο (αν και κάτι μου είπε στο μπλα μπλα για 14-15,00 € +ΦΠΑ) παρα μόνο για αγορά ασύρματου , δηλαδή στα 215,00 + ΦΠΑ,  δεν έλαβαν καθόλου υπόψη την συνολική σχέση που έχουμε με την τράπεζα και μου έδωσαν στην προσφορά ύψος προμήθειας 1%.

Κοντά σε αυτά που δίνει η Alpha και αν δεν κάνω λάθος ότι είχε η προσφορά προς το ΤΕΕ.

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για χρήση mPOS σε χρεώνει για τέλος ενεργοποίησης 125,00 € +ΦΠΑ και έχει μηνιαίο διαχειριστικό κόστος 5,00 + ΦΠΑ.

 

Δεν πειράζει , θα πάμε προς την Εθνική.

 

Πάντως έχω μια απορία για την Εθνική (θα την λύσω αύριο, που θα πάω) : Πως γίνεται να έχει 2 διαφορετικες χρεώσεις για το ίδιο πράγμα ?

Εννοοώ τα παιδιά που έχουν πάει το έχουν πάρει με  χρησιδάνειο πχ το ασύρματο στα 6,90 € +ΦΠΑ και κανένα extra κόστος και την ίδια στιγμή στην σελίδα της (καθώς και στην προσφορά προς το ΤΕΕ) αναφέρει για ενοικίαση , κόστος 69,00 € και μηνιαίο κόστος συντήρησης στα 13,50 € + ΦΠΑ.

Edited by jobous
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν έχω καταλάβει, είναι αν υπάρχει κάποιο pos (φθηνο, τράπεζας ή viva) που να το αγοράζεις και να ξεμπλέκεις χωρίς να πρέπει να πληρώσεις ΤΙΠΟΤΑ ανα μήνα? TIPOTA!!  Απλά χρεωση σε οτιδήποτε να ξεκινά μόνο αν έχεις κάποια συναλλαγη? Και το μηχανάκι ουσιαστικά σου ανηκει ή πρεπει κάποτε να ξαναπληρώσεις?

 

πειραιως 99ευρω+φπα για το ενσυρματο

και περιπου 1% προμηθεια ανα συναλλαγη

χωρις κοστος συντηρησης.....

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για να μην το χρησιμοποιείς καθόλου γιατί όχι Viva Wallet χωρίς μηχάνημα; 0 ευρώ + 0 ΦΠΑ για την αρχή. 0 ευρώ για τις συναλλαγές που δεν υπάρχουν.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

...

 

Πάντως έχω μια απορία για την Εθνική (θα την λύσω αύριο, που θα πάω) : Πως γίνεται να έχει 2 διαφορετικες χρεώσεις για το ίδιο πράγμα ?

Εννοοώ τα παιδιά που έχουν πάει το έχουν πάρει με  χρησιδάνειο πχ το ασύρματο στα 6,90 € +ΦΠΑ και κανένα extra κόστος και την ίδια στιγμή στην σελίδα της (καθώς και στην προσφορά προς το ΤΕΕ) αναφέρει για ενοικίαση , κόστος 69,00 € και μηνιαίο κόστος συντήρησης στα 13,50 € + ΦΠΑ.

 

Τρέχει ειδική προσφορά πέραν του καταλόγου, μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1) H Eθνικη τι προσφορα εχει για αγορα ενσυρματου?

2) Επισης σε περιπτωση ενοικιασης απο Εθνικη, σε αυτο το 3,90/μηνα που λετε, προστιθεται κοστος συντηρησης/μηνα? 

Επισης εχει ετησια δεσμευση ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

στο 3.9 είναι όλα μέσα. Δεν έχει ετησια δέσμευση. Οπότε θές το σπάς , αλλά πρέπει να το γυρίσεις σε καλή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

στο 3.9 είναι όλα μέσα. Δεν έχει ετησια δέσμευση. Οπότε θές το σπάς , αλλά πρέπει να το γυρίσεις σε καλή κατάσταση.

... και να θυμάσαι καθε μηνα να καταχωρείς το ποσο στα βιβλία, γιατι μπορει ευκολα να ξεχαστει αφου γινεται αυτόματη αναληψη απο την τραπεζα.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by danaikaterina
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.