Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Γιατί δεν βάζετε viva που είναι δωρεάν τα πάντα και κάθεστε και σκάτε 4€ το μήνα σε εθνικές; Μεγάλη κοτσάνα αν κάποιος δεν το χρησιμοποιεί και δίνει ένα καφέ τσαμπα στους τραπεζίτες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ikaros εσύ έβαλες viva?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ikaros εσύ έβαλες viva?

Δεν θα βάλω τίποτα γιατί η λογίστρια μου λέει πως επειδή είμαι μπλοκακιας σε έναν εργοδότη δεν χρειάζεται.. Αν θα έβαζα θα έβαζα viva πάντως το έχουν κάνει αρκετοί συνάδελφοι

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα Εθνική , όχι για  το πακέτο μηχανικών αλλά το γενικό που έχουν βγάλει σε προσφορά και το βρίσκω καλύτερο.

Στο ερώτημα της διάρκειας μου έδειξε την εκτυπωμένη  σύμβαση που είχε έτοιμη προς υπογραφή από άλλο πελάτη η οποία έλεγε ότι  η σύμβαση είναι αορίστου χρόνου και λήγει αν

 

α.  καταγγελθεί από ένα εκ των συμβαλλομένων μερών ή

β. συμφωνηθεί η λήξη της και από τα 2 μέρη

Edited by avgoust
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία..επειδή εμένα μου είπαν για 24μηνο ελάχιστο όταν με πάρουν για τις υπογραφές θα δω τι λέει η σύμβαση....εγώ ζήτησα απλά το pos με τα 3.90 τίποτα περισσότερο...

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βάλω τίποτα γιατί η λογίστρια μου λέει πως επειδή είμαι μπλοκακιας σε έναν εργοδότη δεν χρειάζεται.. Αν θα έβαζα θα έβαζα viva πάντως το έχουν κάνει αρκετοί συνάδελφοι

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Έτσι είναι αλλά νομίζω πολλοί που γράφουν εδώ έχουν μεγάλα εισοδήματα και υπολογίζουν να το χρησιμοποιήσουν πραγματικά. Αν δεν απατώμαι με 200-250 ευρώ το μήνα το viva ιντερνετικό σταματάει να είναι συμφέρον (ακόμα και αν ήταν δωρεάν μετά τις 20 συναλλαγές).

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα Εθνική , όχι για  το πακέτο μηχανικών αλλά το γενικό που έχουν βγάλει σε προσφορά και το βρίσκω καλύτερο.

 

Στο ερώτημα της διάρκειας μου έδειξε την εκτυπωμένη  σύμβαση που είχε έτοιμη προς υπογραφή από άλλο πελάτη η οποία έλεγε ότι  η σύμβαση είναι αορίστου χρόνου και λήγει αν

 

α.  καταγγελθεί από ένα εκ των συμβαλλομένων μερών ή

β. συμφωνηθεί η λήξη της και από τα 2 μέρη

 

επιβεβαιώνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα αυτό ειναι σημαντικό;

 

Διοτι οταν ρώτησα τον υπάλληλο μου πε δε παίζει ρολο και σπίτι σου βάλτο.

 

Επειδη έδωσα όντως του σπιτιού μου, για άλλο λόγο και θα το εγκαταστήσω στο γραφείο μέσω ethernet (ωστε να δουλεύει με ίντερνετ όχι τηλεφωνική κλήση).

Τυπικά πρέπει να δηλωθει καποιο σημειο εγκαταστασης.

Πρακτικα δουλεύει "κατω" απο οποιονδήποτε αριθμο (σταθερου) τηλεφώνου (μιλαμε για το ενσυρματο, το ασύρματο δεν γνωριζω[2]).

 

Υ.Γ.1. Η "κλασική" συνδεση μεσω ethernet "κατω" απο σταθερό τηλεφωνικο αριθμό δουλευει.

Υ.Γ.2. Γνωρίζω όμως ότι υπάρχουν adaptors που μπορείς να συνδέσεις Android κινητο στο διαδικτυο μεσω Ethernet.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, επειδή αύριο είμαι για τράπεζα.

 

Από ότι κατάλαβα η Εθνική που πολλοί επιλέξατε κοστίζει 3.9 η μηνιαία ενοικίαση κατά κάποιον τρόπο (συν προφανώς τις προμήθειες από τις συναλλαγές).

Η Πειραιώς αντίστοιχα δίνεις εφάπαξ 99+ΦΠΑ και δεν ξαναπληρώνεις κάτι άλλο μεταγενέστερα (εκτός από τις προμήθειες). 

 

Συγχωρέστε με αν είναι βλακώδης η ερώτηση, αλλά εκ πρώτης όψεως η Πειραιώς φαίνεται συμφερότερη επιλογή από τη στιγμή που σε 2 και κάτι χρόνια κάνεις απόσβεση σε σχέση με τα 3.90 μηνιαίως της Εθνικής (χοντρικά κοντά στα 50 ευρώ το χρόνο η τελευταια).

 

Που έχω λάθος και γιατί επιλέγουν πολλοί (και εδώ μέσα και γνωστοί μου) την Εθνική; 

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι ένα ευρώ σήμερα έχει μεγαλύτερη αξία από ένα ευρώ στο μέλλον, τότε θα πρέπει να κάνεις μια υποτυπώδη κεφαλαιοποίηση των μελλοντικών συνδρομών ανά εξάμηνο που θα πληρώνει κάποιος πχ για τα επόμενα 4 ή 6 εξάμηνα και βρίσκοντας τις παρούσες αξίες τους να δεις μετά από πόσα εξάμηνα θα φτάσουν της σημερινή αξία κόστους των 99 Ευρώ. 

Επιπλέον, αναμένεται να δουλέψει ο ανταγωνισμός, οπότε ενδέχεται τους επόμενους μήνες η τράπεζες να κάνουν καλύτερες προσφορές σε υπηρεσίες και τερματικά. Άρα γιατί να δεσμευτείς πληρώνοντας εφάπαξ ποσό για αγορά τερματικού;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσεις σε περίπτωση βλάβης του μηχανήματος ποιος αναλαμβάνει την δαπάνη.

Η Εθνική με το προαναφερθέν πακέτο την αναλαμβάνει αυτή ( εκτός φυσικά αν είσαι υπαίτιος εσύ πχ το 'ριξες και έσπασε ).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.