Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Αν σκεφτείς ότι ένα ευρώ σήμερα έχει μεγαλύτερη αξία από ένα ευρώ στο μέλλον, τότε θα πρέπει να κάνεις μια υποτυπώδη κεφαλαιοποίηση των μελλοντικών συνδρομών ανά εξάμηνο που θα πληρώνει κάποιος πχ για τα επόμενα 4 ή 6 εξάμηνα και βρίσκοντας τις παρούσες αξίες τους να δεις μετά από πόσα εξάμηνα θα φτάσουν της σημερινή αξία κόστους των 99 Ευρώ.

 

Δε θέλω να λύσω το πρόβλημα του εθνικού χρέους...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τηλεφωνω στο 2155555555 για υποστηριξη και γιατι εχω χασει τις οδηγιες  αλλα η αναμονη ειναι  χρονοβορα  (pos ΕΤΕ )

(πρεπει να πω οτι σε ανυποπτο χρονο με ειχαν τηλεφωνησει αλλα τοτε δεν το ειχα εγκαταστησει ακομη ..._

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δεν εχει παραταση (καλομαθαμε) και δεν αγορασουμε POS μεσα στο μηνα Ιουλιο αλλα θελησουμε να αγορασουμε αργοτερα πχ Σεπτεμβριο, εχουμε καποια επιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

αν και το viva φαινόταν συμφερότερο (βάσει των αναλύσεων του φιλτάτου georgegaleos) λόγω στενότητος χρόνου πήρα της Eurobank δωρεάν για ένα χρόνο (αλλά με χρέωση επί των συναλλαγών)

και βλέπουμε (μέχρι που μπορεί και να το εγκαταστήσω...)

 

κι έτσι είμαι έτοιμος να ανοίξω το μαγαζί των ονείρων μου "εδώδιμα-αποικιακά, ΜΠΑΚΑΛΙΚΟ!!"

(βλ. 7:12 στο επόμενο)

 

 

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Από τι έχω καταλάβει, από την εθνική η πιο φτηνή λύση ειναι το 3.90 το μήνα + το κόστος της αρχικής αγοράς του Pos κάπου στα 150 ευρω.., και η σύμβαση κρατάει 24 μήνες. Και κάθε μήνα πρέπει να ενημερώνεται το βιβλίο με την δαπάνη των 3.90..

 

Από την viva wallet χρειάζεται επαγγελματικό λογαριασμό Viva Wallet, αλλα δεν εχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί,

Χρεώνεται μια κάρτα ενός πελάτη, και μετά με έναν κωδικό εξαργύρωσης, μπορούμε να μεταφέρουμε τα λεφτα σε κάποιο λογαριασμό (anyway),

και έχουμε την δυνατότητα να μεταφέρουμε τα χρήματα από το Wallet απευθείας σε τραπεζικό λογαριασμό, λογικά και τον επαγγελματικό της εθνικής ή κάποιον άλλον.

Τα pos τους ειναι αρκετά φτηνα κοντά στα 80 ευρω. Το έχει δοκιμάσει κάποιος συνάδελφος?

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Από τι έχω καταλάβει, από την εθνική η πιο φτηνή λύση ειναι το 3.90 το μήνα + το κόστος της αρχικής αγοράς του Pos κάπου στα 150 ευρω.., και η σύμβαση κρατάει 24 μήνες. Και κάθε μήνα πρέπει να ενημερώνεται το βιβλίο με την δαπάνη των 3.90..

 

Στα 3,90 Ε/μήνα περιλαμβάνεται η δωρεάν χρήση της συσκευής. Δεν δίνεις επιπλέον χρήματα για να αγοράσεις. Τώρα για το λογιστικό θέμα, ίσως τα χρήματα τα κρατούν ανά εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πήρα εθνική (παροτι φοβάμαι αυτό που λέει ο Παύλος, ότι έδωσα 99+ και αύριο ίσως κάνει 50-βέβαια Ελλάδα είμαστε 4 οι τράπεζες ίσως κάνει και 150 αύριο!!) γιατι η εθνική ειναι χάλια απο κάθε πλευρά εξυπηρέτησης τουλάχιστον απο προσωπικές έμπειρες, αν δε χρειαστείς τηλεφωνική βοήθεια τότε αστο - έψαχνα θυμάμαι να βρω μια φορά τον κωδικό bic της τράπεζας για κατάθεση απο Αμερική και είχα φτάσει στα τηλ ...Αθήνα - σε Πειραιώς η άλφα πχ το ξέρουν και ...στο ταμείο αυτό )

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.