Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρα κανουμε εγγραφη στο VIVA WALLET και ειμαστε οκ?

 

Όπως έχουν αναφέρει και άλλα μέλη εδώ αυτή είναι προσωπική απόφαση καθενός, δεδομένου ότι από προηγούμενη συζήτηση για το θέμα του freepos προκύπτουν κάποια γκρίζα σημεία. 

Εγώ προσωπικά το έχω κάνει και με αυτό θα πορευτώ τουλάχιστον για τις 20 πρώτες συναλλαγές που είναι δωρεάν και για να είμαι καλυμμένος (έτσι θεωρώ εγώ) μέσα στην προθεσμία. 

Για πέρα από τις 20 συναλλαγές (και εφόσον γίνεται χρήση POS) πιστεύω δεν συμφέρει το freepos αφού οι κρατήσεις είναι υψηλές και έχει και συνδρομή μηνιαία. 

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις κανει εγγραφη με επαγγελματικο wallet στη viva μπορείς να χρεώσεις καρτα απευθείας μεσω του επαγγελματικου wallet χωρις την διαδικασια του freepos ετσι ωστε να μην "ανεβασεις" τα συνολικα έξοδα για την ιδια συναλλαγη.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να πιστοποιησουμε την ημερομηνια εγγραφης στο viva wallet?

Με το mail επιβεβαιωσης που λαμβανουμε?

Ναι. Αλλα και με printscreen του αντιστιχου τμηματος του επαγγελματικου wallet οπου φαινεται οτι μπορείς πλεον να χρεώνεις καρτες.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις κανει εγγραφη με επαγγελματικο wallet στη viva μπορείς να χρεώσεις καρτα απευθείας μεσω του επαγγελματικου wallet χωρις την διαδικασια του freepos ετσι ωστε να μην "ανεβασεις" τα συνολικα έξοδα για την ιδια συναλλαγη.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

 

Δηλαδή δεν απαιτείται το freePOS αφού μπορώ να χρεώσω και μέσω Vivawallet?

Link to comment
Share on other sites

Στον επαγγελματικό λογαριασμό του Viva Wallet μπορείς να χρεώσεις κάρτα, χωρίς όριο δωρεάν συναλλαγών κτλ.

Για να τον ενεργοποιήσεις, χρειάζεται τα ίδια δικαιολογητικά με την τράπεζα (έναρξη, ταυτότητα, αποδεικτικό διέυθυνσης και ΑΦΜ). Μην το μπερδεύεις με το FreePOS που είναι απλά μια σελίδα, αμφιβόλου νομιμότητας, που μοιράζει κουπόνια.

 

Υπάρχει και το ατομικό viva wallet που προφανώς δεν έχει τέτοιες δυνατότητες, απλά λειτουργεί ως Ελληνικό Paypal.

 

Λεπτομέρειες για την χρέωση κάρτας έχουμε γράψει και παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το μπερδεύεις με το FreePOS που είναι απλά μια σελίδα, αμφιβόλου νομιμότητας, που μοιράζει κουπόνια

 

 

Το FreePOS είναι ίδια εταιρεια με το viva wallet.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάνω που το ξεκαθαρίσατε το freepos το ξαναμπλέξαμε με τον επαγγελματικό viva wallet.

 

α. Η πληρωμή μέσω freepos γίνεται από pc η μέσω κινητού από το app ?

β. Η πληρωμή μέσω επαγγελματικού vivawallet freepos γίνεται από pc η μέσω κινητού από το app ?

γ. Αμα πρέπει να ανοίξη επαγγελαμτικό vivawallet  τότε τι νόημα έχει το  freepos ?

 

δ .Δεν μπορώ να "εξαργυρώνω" το freepos σε επαγγελματικό άλλης τράπεζας πχ ΕΤΕ και να είμαι ΟΚ ?


 

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.