Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

5 λεπτά υπόθεση πληκτρολόγιο αν έχεις σκαναρισμένα τα χαρτιά και αποδεικτικά που θα ανεβάσεις.

Εγώ είχα ανεβάσει ταυτότητα, printscreen τα στοιχεία μητρώου επιχείρησης από το taxis, έναρξη, μεταβολές.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι έγω freepos viva έκανα, ο χρόνος είναι πολύτιμος για να σπαταλάται σε έρευνες για pos που δεν θα χρησιμοποιηθούν ποτέ..και από την στιγμή που μας καλύπτει...

10 λεπτά είναι όλη κι όλη η διαδικασία, δημιουργία λογαριασμού freepos και Vivawallet. Το επαγγελματικό vivawallet, είναι προφανώς συνδεδεμένο με gsis και με το που το προμηθεύεις ΑΦΜ εμφανίζει ονοματεπώνυμο, ΚΑΔ, κλπ φορολογικά στοιχεία, οπότε εξασφαλίζεται η εγκυρότητα των στοιχείων του δικαιούχου, γι' αυτό πιστεύω πως συστήνεται η χρήση του. Εάν κάποιος έχει ενημερωμένο σωστά λογαριασμό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα να συνδεθεί το freepos με άλλον λογαριασμό. 

Τώρα, για το πρακτικό, είναι όπως τα είπαν και οι προηγούμενοι, με χρήση του app αποστέλεται sms στο κινητό μας με τον κωδικό εξαργύρωσης, με τον οποίο γίνεται η μεταφορά του ποσού είτε στο wallet, είτε σε λογαριασμό. 20 free συναλλαγές, από εκεί και πέρα περί τα 30 / έτος νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε Alpha Bank & ΕΤΕ να επιλεξω το εξοπλισμό.

Σύνδεση Internet διαθετω.

Συμφέρει να το αγοράσω ή να γίνει ενοικίαση.

Τη λύση της Vivawallet δεν με ενδιαφερει

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό το δημοσίευμα εδώ όπου αναφέρει:


"[...]


Ειδικότερα, αρμόδιες πηγές για το θέμα σχολίαζαν ότι «Τα υπουργεία Οικονομικών και Οικονομίας εντός της ημέρας ή το αργότερο έως αύριο Πέμπτη θα εκδώσουν εγκύκλιο, η οποία θα διευκρινίζει ότι όπως προβλέπει και ο σχετικός νόμος 4446/2016 για την αποδοχή μέσων πληρωμής με κάρτα, γίνεται αποδεκτό το σύνολο των τερματικών συσκευών καθώς και των ηλεκτρονικών Διαδικτυακών εφαρμογών, που επιτρέπουν την αποδοχή πληρωμής με κάρτες, όπως διατίθενται απο νομίμως αδειοδοτημένους παρόχους υπηρεσιών πληρωμών.

[...]"

 

οπότε θεωρώ ότι δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα αναφορικά στο αν θα γίνεται αποδεκτή απο την φορολογική διοίκηση η χρήση του web-based pos.

 

Το πιθανό θέμα που θεωρώ ότι (σίγουρα) θα υπάρξει (έχει αναφερθεί και από συνάδελφο) είναι η δυσπιστία-δυσκολία στο να πεισθεί ο πελάτης να σου δώσει την κάρτα του για να περάσεις εσύ τα στοιχεία της ή ακόμα και να περάσει ο ίδιος τα στοιχεία της κάρτας (υπάρχει και αυτή η δυνατότητα από την Viva) σε διαδυκτιακή φόρμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε Alpha Bank & ΕΤΕ να επιλεξω το εξοπλισμό.

Σύνδεση Internet διαθετω.

Συμφέρει να το αγοράσω ή να γίνει ενοικίαση.

Τη λύση της Vivawallet δεν με ενδιαφερει

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγορά από ΕΤΕ "τρέχει" σε απαγορευτικά χρηματικά ποσά.

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά υπόθεση πληκτρολόγιο αν έχεις σκαναρισμένα τα χαρτιά και αποδεικτικά που θα ανεβάσεις.

Εγώ είχα ανεβάσει ταυτότητα, printscreen τα στοιχεία μητρώου επιχείρησης από το taxis, έναρξη, μεταβολές.

 

Προσπαθω με το επαγγελματικο viva wallet, αλλα αφου βαλω τα στοιχεια μου λεει οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η εγγραφη. Υπερφόρτωση;

Link to comment
Share on other sites

αιτηθηκα σημερα πειραιως στα 123 ευρα....

 

το μηχανημα αναμονη καποιων εβδομαδων μιας και εχει γινει μεγαλος ο φορτος πλεον....

 

υπαρχει ενδεχομενο απορριψης της αιτησης ...σε περιπτωση Τειρεσία

 

αυτα τα ολιγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει βάλει κανείς από την  Αττικής που είναι δωρεάν για το 1ο χρόνο και με προμήθεια 0,65% ;;  

για μενα διοτι ζητα πολλα το 2ο ετος....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.