Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και είναι υποχρεωτικό να μείνουμε και το δεύτερο έτος; 

δε το γνωριζω, 

δεν ασχοληθηκα και πολυ εκανα τη πειραιως με την ελπιδα να μην ξανα ασχοληθω ....(εφαπαξ πληρωμη)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει βάλει κανείς από την  Αττικής που είναι δωρεάν για το 1ο χρόνο και με προμήθεια 0,65% ;;  

 

Ποιααααά Αααττικηηηής !!!!

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει βάλει κανείς από την  Αττικής που είναι δωρεάν για το 1ο χρόνο και με προμήθεια 0,65% ;;  

Πάντως φαίνεται να είναι το φθηνότερο. 

  1. Σε βάθος διετίας είναι 3 ευρώ/μήνα το ενσύρματο.
  2. Έχει χαμηλή προμήθεια ανά συναλλαγή (0,65%)
  3. Δεν δεσμεύεσαι ως προς το χρόνο. Υποτίθεται ότι μπορείς να το διακόψεις στο τέλος του 1ου χρόνου και να μην πληρώσεις τίποτα (έτσι μου είπε υπάλληλος της attica, αλλά κρατώ μια επιφύλαξη).
  4. Αν κάνεις τζίρο μέσω του pos μεγαλύτερο των 9000 ευρώ ή αν διατηρείς καταθετικό λογαριασμό με περισσότερα από 10000 ευρώ, τότε η ενοικίαση είναι δωρεάν (και το ασύρματο). 

Μιλάμε για ενοίκιο, οπότε η συντήρηση ή αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που μας έδωσε τη πιστωτική και μας έλυσε τα χέρια !!  :smile:

 

Σαν να έχεις δίκιο (δεν αστειεύομαι).... αυτή ήταν και είναι καόμα μια σημαντικότατη βοήθεια στο διπώλιο (Αττικής - Εθνική) που επικρατούσε.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Από οτι έχω καταλάβει αρκεί το επαγγελματικό viva wallet. Γιατί να προσθέσουμε και το freeposs?

Το Freepos πατάει πάνω στο λογαριασμό viva wallet, από οτι έχω καταλάβει.

Νομίζω ότι το επαγγελματικό Viva Wallet δέχεται μόνο πιστωτικές κάρτες ? (διορθώστε με αν τα έχω λάθος)

 

Κι εγώ Viva και άγιος ο Θεός.

Νομίζω για 1-2 συναλλαγές, αν και όποτε γίνουν, τα ποσοστά μικρή σημασία έχουν.

 

Όσο για αυτούς που το ψάχνουν τι θα γίνει μετά από 2-3 χρόνια, θεωρώ ότι κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τι θα είναι συμβατό, τι θα λειτουργεί ή τι νεο θα απαιτηθεί μετά από 10-12 μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Το Freepos δεν είναι απαραίτητο να "πατήσει" πάνω στο λογαριασμό viva wallet. Σκόπιμο είναι, απαραίτητο όχι. Δες εδώ.

Το επαγγελματικό Viva Wallet (με απευθείας χρέωση μέσω αυτού) δέχεται ως μέσο πληρωμής χρεωστικό, πιστωτικό ή/και προπληρωμένο μέσο. Αναφέρεται στους όρους χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται να είναι το φθηνότερο. 

  1. Σε βάθος διετίας είναι 3 ευρώ/μήνα το ενσύρματο.
  2. Έχει χαμηλή προμήθεια ανά συναλλαγή (0,65%)
  3. Δεν δεσμεύεσαι ως προς το χρόνο. Υποτίθεται ότι μπορείς να το διακόψεις στο τέλος του 1ου χρόνου και να μην πληρώσεις τίποτα (έτσι μου είπε υπάλληλος της attica, αλλά κρατώ μια επιφύλαξη).

Μια μια απλή εφαρμογή μεθόδου προεξόφλησης των μελλοντικών εισφορών, πράγματι η παρούσα αξία εξόδων της attica (είναι 6 Ε+ΦΠΑ=7,44 Ε/μήνα για κάθε μήνα μετά τον πρώτο δωρεάν χρόνο) δείχνει να είναι μικρότερη από την αντίστοιχη για την ΕΤΕ με την παραδοχή ίδιου συντελεστή προεξόφλησης και με βάση αυτό το κριτήριο μπορεί να προκρίνεται ως λύση. Φυσικά για την επιλογή τράπεζας δεν αρκεί αυτό το κριτήριο από μόνο του, οπότε ίσως αυτό να απαντά στον προβληματισμό του συναδέλφου cve20126

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου έχουν πει πως δε χρειάζεται να βάλω Pos καθώς είμαι με μπλοκάκι ως μισθωτός και δεν συναναστρέφομαι με ιδιώτες. Δεν έχω βρει κάποιον με τεκμηριωμένη απάντηση πάνω σε αυτό το θέμα, Γνωρίζεται κάτι σχετικό??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.