Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

αφού όπως φαντάζομαι δεν έκαναν αίτηση οι δικηγόροι

σίγουρα κοντά σ' αυτούς θα την γλυτώσουν και οι μηχανικοί 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

εφτιξα και εγώ το vivawallet επαγκελματικό

Όταν πάω αριστερά, στο εικονιδιο πληρωμη λογαριασμου μου βγαζει ενα μηνυμα "για την ασφαλεια των συναλλαγων σας θα πρεπει να εχετε ταυτοποιημενο λογαριασμο". Το ιδιο και πανω δεξια στο μωβ καρτελακι μεταφορά.

Τραπεζικο λογαριασμο εννοει? η το λογαριασμο στο viva?

Τα στοιχεια, ταυτοτητα κτλ τα εχω ανεβασει. Εχω δηλωσει και λογαριασμο τραπεζης.

Πρεπει να κανω κατι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι να μην το χαρακτηρίσω , το να μην δινεται παράταση μέσα στο κατακαλόκαιρο σε κάτι που επι δεκαετίες δεν γινόταν και ξαφνικα υπάρχει καταληκτικη ημερομηνία μία και μοναδικη. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εφτιξα και εγώ το vivawallet επαγκελματικό

Όταν πάω αριστερά, στο εικονιδιο πληρωμη λογαριασμου μου βγαζει ενα μηνυμα "για την ασφαλεια των συναλλαγων σας θα πρεπει να εχετε ταυτοποιημενο λογαριασμο". Το ιδιο και πανω δεξια στο μωβ καρτελακι μεταφορά.

Τραπεζικο λογαριασμο εννοει? η το λογαριασμο στο viva?

Τα στοιχεια, ταυτοτητα κτλ τα εχω ανεβασει. Εχω δηλωσει και λογαριασμο τραπεζης.

Πρεπει να κανω κατι ακομα?

φτιαχνεις επαγγελματικό (κωδικο τι βάζεις που ζητά?), και μετα ποια είναι η συνέχεια? τι ζητά εκτος από ταυτότητα?

Θα μπορούσες να τον φτιάξεις και να μην κανεις ταυτοποίηση αφού δεν πρόκειται να το χρησιμοποιησεις?

Το ρωτώ διότι φίλος μου είχε μαγαζί αλουμινάδικο χρόνια πολλά απαρατημένο (κομμένο- ρευμα νερο κλπ), απλά δεν έχει κλεισει την επιχείρηση στην εφορία. Δεν φτανει που πληρώνει το τέλος επιτηδευματος, χρωστα σε εφορια ταμεία κλπ, τώρα πρέπει να βάλει και αυτος? Αφου δεν έχει καμία κινηση επι χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εφτιξα και εγώ το vivawallet επαγκελματικό

Όταν πάω αριστερά, στο εικονιδιο πληρωμη λογαριασμου μου βγαζει ενα μηνυμα "για την ασφαλεια των συναλλαγων σας θα πρεπει να εχετε ταυτοποιημενο λογαριασμο". Το ιδιο και πανω δεξια στο μωβ καρτελακι μεταφορά.

Τραπεζικο λογαριασμο εννοει? η το λογαριασμο στο viva?

Τα στοιχεια, ταυτοτητα κτλ τα εχω ανεβασει. Εχω δηλωσει και λογαριασμο τραπεζης.

Πρεπει να κανω κατι ακομα?

Εφόσον έκανες πρόσφατα την εγγραφή, αν πας στην καρτέλα ρυθμίσεις--> προφίλ λογικά θα αναφέρει ότι τα στοιχεία που ανέβασες είναι σε επεξεργασίας οπότε προφανώς δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ταυτοποίησης.

Δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο απλά περιμένεις να ολοκληρωθεί η ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

@katrmp

Μας δουλεύεις? δεν έχει καμία κίνηση επί χρόνια και με όλα αυτά που μας έχουν πέσει στο κεφάλι δεν έχει κλείσει βιβλία και τον πειράζει τώρα το pos?

Πληρώνει 650 τέλος επιτηδεύματος και το έξοδο του pos ειναι το πρόβλημα?

εκτός αν έχει άλλου λόγους και κρατάει ανοιχτή την επιχείρηση...... γιατί λογικό δεν είναι...

 

 

@themoiko, ευχαριστώ! όπως τα λες είναι

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι να μην το χαρακτηρίσω , το να μην δινεται παράταση μέσα στο κατακαλόκαιρο σε κάτι που επι δεκαετίες δεν γινόταν και ξαφνικα υπάρχει καταληκτικη ημερομηνία μία και μοναδικη. 

 

Θα πάει πίσω εν μέρει http://www.newsbeast.gr/financial/arthro/2782844/atipi-paratasi-gia-ta-pos-ke-ta-prostima

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

τα αυτοκόλλητα σήμανσης του viva wallet που λενε <<δεχομαστε πληρωμη με καρτα .....>> που τα ωρισκω στην σελίδα τους?? δεν μπορεσα να τα βρω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι για το freeposs αλλά μπορείς να "φας" το λογότυπο.

Δες εδω.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.