Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Ξερω γω...

Ξαναεστειλα και εβαλα για στοιχεια διευθυνσης και αποδεικτικο ΑΦΜ, screen απο το taxis.

Για να δουμε..

 

Η δική μου ταυτοποίηση (ολοκληρώθηκε επιτυχώς τον Απρίλιο), αν βοηθάει, έγινε με τα παρακάτω:

 

Αποδεικτικό ΑΦΜ --->Λογαριασμό Cosmote (όπου φαίνονταν ο ΑΦΜ)

Αποδεικτικό Διεύθυνσης ----> printscreen απο το Taxis (προσωποποιημένη πληροφόρηση) των στοιχείων επιχείρησης.

Εναρξη---> Την αρχική έναρξη από την εφορία.

Μεταβολές ----> Τις όποιες μεταβολές από τα έγγραφα που είχα πάρει (από το μητρώο) από την εφορία.

Ταυτότητα--->την αστυνομική ταυτότητα

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι γίνεται χαμός στην Εθνική.....Και λογικά θα αργήσουν τα μηχανάκια 

αρκετά...Προσωπικά, πέρασα και πήρα χτες ενα αντίγραφο της αίτησης για παν

ενδεχόμενο....

 

εχω χαλαρα 20+++ ημερες που υπεγραψα συμβαση...πουθενά το pos!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω και συνάδελφο που εχει 1.5 μήνα αναμονή......εγω εκανα αίτηση 21/07 και 

δεν με εχουν καλεσει ακόμα για την σύμβαση....και απ οτι κατάλαβα θα αργήσει η 

έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

εχω χαλαρα 20+++ ημερες που υπεγραψα συμβαση...πουθενά το pos!

 

Μια από τα ίδια και σε συνάδελφο στην Πειραιώς και πρακτικά έχει "σκάσει" τα 99€+ΦΠΑ για υπηρεσίες που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ταυτοποίηση και άμεση ενεργοποίηση ( εντός 10') στο viva wallet με ΑΔΤ και απλό print screen από την καρτέλα του taxis για εμένα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δημιούργησα account στο vivawallet. Δεν πιστεύω οτι θα κάνω καμιά συναλλαγή εντος μίας δεκαετίας με κάρτα.

Ακόμα και άδεια να βγάλεις το πιο πιθανό είναι να έχει χαμηλό όριο η κάρτα του πελάτη οπότε κατάθεση σε τραπεζικό λογιαριασμό είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε συνάδελφο στην Πειραιώς και πρακτικά έχει "σκάσει" τα 99€+ΦΠΑ για υπηρεσίες που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει.

 

Μη νομιζεις πως θα κανω μανουρα στη τραπεζα ΑΝ μου χρεωνουν ηδη τα 3.90ε...

Link to comment
Share on other sites

1.καμία ατυπη παράταση παίζει (σαν τα ανασφαλιστα οχηματα?), δηλαδη να κάνεις την Δευτερα viva και αν σε πιάσουν κάποτε να μην την φάς?

2. ισχύει τελικά ότι αν δεν κόψεις κάποια ΑΠΥ μέχρι τότε δεν υποχρεούσε να βάλεις, αφού δεν έχεις ερθει σε συναλλαγη με ιδιώτη?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δημιούργησα account στο vivawallet. Δεν πιστεύω οτι θα κάνω καμιά συναλλαγή εντος μίας δεκαετίας με κάρτα.

Ακόμα και άδεια να βγάλεις το πιο πιθανό είναι να έχει χαμηλό όριο η κάρτα του πελάτη οπότε κατάθεση σε τραπεζικό λογιαριασμό είναι μονόδρομος.

Οι δόσεις είναι μια σοβαρή χρήση. Αλλά δεν φαίνεται να γίνεται από το web interface. Έχει κανείς ανακαλύψει αν γίνεται εκεί;  :idea:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι εννοείς την viva, οπότε: 

Εξαρτάται από την πιστωτική κάρτα και την τράπεζα που την υποστιρίζει.

Aν η πιστωτική κάρτα του πελάτη σας υποστηρίζει συναλλαγές με δόσεις ή με άτοκες δόσεις θα το δεις όταν πληκτρολογήσεις τα στοιχεία της κάρτας.

Σε χρεωστική δεν μπαινουν δόσεις.

Μπορείς να το δοκιμάσεις με κάποια δική σου πιστωτική (χωρίς να προχωρήσεις τη διαδικασία απλά να πληκτολογήσεις τον 16ψήφιο αριθμό της κάρτας και θα σου εμφανίσει τα αντίστοιχα πεδία)

post-2272-0-04404500-1501251716_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.