Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Georgegaleos επειδή έχω μπλέξει τα μπούτια μου.Οταν ένας πελάτης με πληρώσει με κάρτα τα χρήματα θα πάνε στο λογαριασμό viva walet. Από κει και πέρα δεν πρέπει να τα μεταφέρω στο λογαριασμό τραπέζης? Έτσι δεν λειτουργεί το σύστημα η τα έχω μπερδέψει αν και δεν το έχω ψάξει καλά.Για να γίνει συναλλαγή με wallet δεν χρειάζεται τερματικό?

Edited by hektor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη εβδομαδα σε ολους!
​Εκανα προσφατα επανεναρξη στο γραφειο και θελω να "εγκαταστήσω"  POS

​Ειμαι μεταξυ :
* χρησης του FreePOS της Viva
* Αγορα ενός POS από τη Viva 
​* Ενοικίαση POS από τη Eurobank, μιας και εκει εχω ηδη έναν λογαριασμο
 
(σας τα εχω παρουσιάσει με σειρά προτίμησης, όπως τα εχω τουλαχιστον μεχρι τωρα στο μυαλο μου)
 
Τι θα προτείνατε εσεις και γιατι, λαμβάνοντας υπόψιν οτι  δεν νομιζω πως θα το χρησιμοποιώ πανω από 1-2 φορες το χρονο.....
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

 

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τρία.

Δημιουργία "επαγγελματικού λογαριασμού" στην viva και χρήση της διαδικασίας χρέωσης καρτών μέσω του επαγγελματικού wallet, διότι η διαδικασία με το freepos από μόνη της θεωρώ, όπως έγραψα εδώ --λίγα posts πριν--, ότι δεν καλύπτει.

Edited by georgegaleos
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

To έκανα με τον τρόπο που  ανέφερες.....!
​Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή ανέβασε και τα δικαιολογητικά που σου ζητάει για να είναι πιστοποιημένος ο λογαριασμός

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιολογητικά δυστυχώς δεν τα έχω αναλυτικά διότι για καθένα από τα παρακάτω στο σχήμα σου δίνει διάφορες επιλογές το τι να ανεβάσεις και μπορείς να δεις τις επιλογές μόνο κατά την διαδικασία της ταυτοποίησης.

Μπορώ να σου πω τι ανέβασα εγώ:

για την ταυτότητα --> ταυτότητα

για το ΑΦΜ ---> print screen την εικόνα της επιχείρησης από το taxis

για την διεύθυνση κατοικίας ---> λογαριασμό κινητού όπου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας (αν η έδρα με την κατοικία είναι διαφορετικές κάποιον λογαριασμό ΔΕΚΟ, τηλεφωνίας που να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας)

για το αποδεικτικό έναρξης ---> την έναρξη από το μητρώο της ΔΟΥ και τα ανάλογα των μεταβολών από το μητρώο της ΔΟΥ

 

Όλα τα παραπάνω ασπρόμαυρα σε jpg και με υδατογράφημα πάνω σε κρίσιμα στοιχεία (τα οποία όμως να διαβάζονται) με λεκτικό ότι "ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ VIVA ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΛΗΡΩΜΩΝ Α.Ε."

 

 

post-2272-0-93483900-1516815396_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.