Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1.της εθνικης που είναι 3,9Ε το επιτραπέζιο (χωρίς επιπλέον λένε κόστος συντηρησης, τιποτα) , πρέπει να πληρώσεις και 69Ε ενοικίαση? ή είναι μέσα στα 3,9Ε και δεν πληρώνεις τίποτα άλλο?

2. η χρέωση γίνεται στον όψεως ή σε κάποιον άλλο λογαρισαμό?

Link to comment
Share on other sites

H χρέωση είναι 3,90 Ε/μήνα χωρίς άλλη χρέωση. Προμήθεια τράπεζας 0,9%. Τη συσκευή υποτίθεται ότι τη δανείζεσαι και την επιστρέφεις αν φύγεις από τη σύμβαση. Το τερματικό είναι ενσύρματο μονόχρωμης οθόνης.

Λογαριασμός επαγγελματικός (σαν αυτόν που καταθέταμε τις αμοιβές που δεν είχαμε βιβλιάριο) ή όψεως. Αν δεν έχεις σου ανοίγουν και τον συνδέουν με το pos. Aπό το λογ/μο που θα συνδεθεί το pos, θα σου παίρνουν τα 3,90 Ε/μηνα με πάγια εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Mηνιαίο κόστος πρόσβασης και επικοινωνίας με το πληροφοριακό σύστημα της Τράπεζας 3,90€ (και τίποτα άλλο αν δεν κάνεις κινήσεις χρέωσης) για την σταθερή τερματική συσκευή iCT220 και €6,90 για την ασύρματη συσκευή iWL220 GPRS. Η χρέωση γίνεται σε επαγγελματικό λογαριασμο της επιχείρησης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσωπικά προς την ενοικίαση της εθνικής με τα 3.90 προσανατολίζομαι, τα δικαιολογητικά για την αίτηση

εφόσον εχουμε ήδη λογαριασμο εκει, τον κλασικό τον επαγγελματικό, ποιά είναι? Ξαναχρειάζεται η εναρξη εκαθαριστικό

λογαριασμοί κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Εαν τα έχουν απο παλιά (δύσκολο) οχι.

 

Εμένα μου ζήτησαν μια εκτύπωση απο ταξιςνετ τους ΚΑΔ και ένα περσυνό εκκαθαριστικό, ταυτότητα. (παρολο που ταυτοτητα την εχω παει 2-3 φορες για αλλες δουλειές).

 

Επισης τον συνέδεσα με τον οψεως μηχανικών που διατηρούμε όλοι μας. Δεν άνοιξα καινουργιο (οπως πχ στη πειραιως, που διαβάζω)

 

Κανε ενα τηλ για καλο και για κακο, μηπως θελουν κατι ακομη. Μπαίνει στο σύστημα ο υπαλληλος και βλέπει τι εντυπα "χρωστάς". (τους το εχει επιβάλλει η ΤΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσωπικά προς την ενοικίαση της εθνικής με τα 3.90 προσανατολίζομαι, τα δικαιολογητικά για την αίτηση

εφόσον εχουμε ήδη λογαριασμο εκει, τον κλασικό τον επαγγελματικό, ποια είναι?

Ξαναχρειάζεται η εναρξη εκκαθαριστικό λογαριασμοί κλπ???

 

 

Εαν τα έχουν απο παλιά (δύσκολο) οχι.

 

Εμένα μου ζήτησαν μια εκτύπωση απο ταξιςνετ τους ΚΑΔ και ένα περσινό εκκαθαριστικό, ταυτότητα. (παρολο που ταυτοτητα την εχω παει 2-3 φορες για αλλες δουλειές).

 

Επισης τον συνέδεσα με τον οψεως μηχανικών που διατηρούμε όλοι μας. Δεν άνοιξα καινουργιο (οπως πχ στη πειραιως, που διαβάζω)

 

Κανε ενα τηλ για καλο και για κακο, μηπως θελουν κατι ακομη. Μπαίνει στο σύστημα ο υπαλληλος και βλέπει τι εντυπα "χρωστάς". (τους το εχει επιβάλλει η ΤΤΕ)

Όπως τα λέει ο συνάδελφος.

1. Εκτύπωση ΚΑΔ από το λογαριασμό σου στο ταξις 

2. Φωτοαντίγραφο ταυτότητας

3. Εκκαθαριστικό από το ταξις

4. Η σύνδεση του pos γίνεται με τον επαγγελματικό λογαριασμό των αμοιβών που έχουμε ως μηχανικοί 

5. Δηλώνεις σε ποιο τηλεφωνικό αριθμό θα συνδεθεί.

3,90 Ε/μηνα το ενσύρματο χωρίς άλλες χρεώσεις. Κάνεις αίτηση. Μετά από μερικές μέρες σε καλούν να υπογράψεις τη σύμβαση. 

Link to comment
Share on other sites

Oκ. Ευχαριστώ

Θα τα φτιαξω και θα πάω απο κει. Επαγγελματικό στην εθνική ήδη έχω τον κλασικό

τον οποίο ανοιξα με την εναρξη οπου αναγράφονται και οι δραστηριότητες. Τελος πάντων

δε βαριέσαι χαρτούρα να υπάρχει..

Το 3,90 ειναι στάνταρ έτσι χωρις κατι περαιτερω?

Γιατι στην προσφορά πρός το ΤΕΕ κατι αλλα έλεγε...

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά προς τα μέλη του ΤΕΕ αφορούσε αγορά Pos.Αυτή η προσφορά είναι απόκτηση του τερματικού με χρησιδάνειο (έχεις υποχρέωση επιστροφής του μετά τη λήξη της σύμβασης. Φυσικά θα έχουν βγάλει νέα προσφορά μέχρι τότε).

Όταν είχε βγει η προσφορά, η παρούσα δεν υπήρχε. Η χαρτούρα είναι ελάχιστη, ειδικά σε εμάς που έχουμε ήδη επαγγελματικό λογαριασμό. Προσωπικά το επέλεξα ως το πιο οικονομικό. Φυσικά με χαλάει λίγο το ότι θα έχω ενσύρματο, αλλά τι να κάνουμε. Ελπίζω στη συνέχεια ο ανταγωνισμός να μειώσει τιμές τερματικών και προμήθειες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.