Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακος Επιθεωρητης - Μελετες Περιβαλλοντολογικων Επιπτωσεων


Vasilis T.

Recommended Posts

Αν χρειάζεται κανείς βοήθεια στο τεχνικό κομμάτι, (και δεν θέλει να μάθει μόνος του διαβάζοντας), αξίζει ίσως να το ψάξει.

 

Αν το μόνο που ενδιαφέρει είναι το διαδικαστικό κομμάτι, τότε το φτηνότερο είναι το καλύτερο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ανοίγω ξανά το θέμα καθώς από εχθές είμαι Ενεργειακός Επιθεωρητής Α'Τάξης και για τις 3 κατηγορίες. 

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω να εκδίδω τα αντίστοιχα πιστοποιητικά είναι η πρώτη φορά που το κάνω.

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω εκπαιδευτικό υλικό ή κάποιον έστω να με βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε κάνε σεμινάρια...Δεν σε βοήθάει και η ειδικότητα σου, το καταλαβαίνεις.....

Ασχετο, γιατί κάθεσαι και πληρώνεις 3 συνδρομές τη στιγμή που γίνονται μόνο ΠΕΑ κτηρίων?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είναι τελείως άσχετο είχαμε κάνει στην σχολή μάθημα για ενεργειακή απόδοση σε κτίρια...

Όσο για το γιατί έκανα κι στα 3 είναι άλλο θέμα (λάθος μου μέχρι στιγμής). Εκτός από σεμινάρια γιατί έχουμε κάποιες δυσκολίες οικονομικές τώρα (ΕΦΚΑ κτλ) έχεις κάτι άλλο να προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσεις τις ΤΟΤΕΕ καλό διάβασμα, ψάξε επίσης για το υλικό των σεμιναρίων ΔΚ κτλ βοηθάνε πολύ όλα αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν στο υλικό για εξέταση, έχουν γενικά θέματα και άλλα πιο πρακτικά. Βέβαια καλό θα ήταν να έκανες ένα ΠΕΑ με κάποιον συνάδελφο, δεν είναι κάτι πιο πολύ να δεις θέματα που προκύπτουν κατά την επιθεώρηση, διάφορα έγγραφα που ζητάς από ιδιοκτήτες, καταχώρηση στοιχείων στο λογισμικό κτλ....

Μην πας σε εμπορικό λογισμικό, του ΤΕΕ σε καλύπτει απόλυτα. Δες και θέματα εδώ μέσα, ρώτα όλα καλά θα πάνε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.