Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιγμα λογαριασμού όψεως στην ΕΤΕ από Μηχανικό ΤΕ


jimevi13

Recommended Posts

Το ΤΕΕ δεν μπορεί να σου δώσει βεβαίωση ως ΤΕ.Μόνο ΕΕΤΕΜ,έναρξη,ταυτότητα και 750€ κατάθεση.

 

τι 750 ?

 

:lol: :lol: :lol:

 

φίλε μου τα έχουμε ξαναπεί.

 

Καθόλου ευρώ.

 

Μηδέν

 

Ζίροου

 

Ζερό

 

το απόλυτο μηδέν

 

(-273,15° C και -459,67° F)

Link to comment
Share on other sites

Μη πληρωσεις τιποτα...!!!!

 

Λοιπον εγω οταν ανοιξα των λογαριασμο χρειαστηκα

1.Το χαρτι της εναρξης απο την εφορια

2. Βεβαιωση εγραφης το ΤΕΕ

3. Βεβαιωση εξοφλησης οφειλων στο ΤΣΜΕΔΕ

4. Ταυτοτητα αστυνομικη

5. Ταυτοτητα μελους ΤΕΕ

 

 

Γενικα με ταλαιπωρησαν οι Μ@@##@.......Αλλα μου ειχε πει ο υπαλληλος αλλα μου ειπε ο διευθυντης...Επειδη ειχα κ πιστωτικη καρτα στην Εθνικη κ λογαριασμο Ταμιευτηριου περιμενα 3 μερες για να γινει λεει διασταυρωση των στοιχειων οτι ειναι ενταξει κ δεν οφειλω τιποτα...Αλλοι φιλοι μου δεν τραβηξαν αυτη την ταλαιπωρια σε αλλα υποκαταστηματα...Στην αρχη κ μενα μου ειχε πει ο μ@$@# ο υπαλληλος για καταθεση 750Ε..μιλησα με το διευθυντη κ μου ειπε οτι για του μηχανικους δεν χρειαζεται...Μετα παω να παρω το λογαριασμο κ μου κανει ο υπαλληλος για να σας δωσω το αριθμο πρεπει να κανετε καταθεση στο ταμειο 750Ε..Του λεω μηπως δεν εχετε ενημερωθει..??Για τους μηχανικους δεν ειναι παραιτητο...Πηγε να μου την πει, οτι θα παει στο διεθυντη, κ του λεω εχω ρωτησει ηδη..Καλα μου λεει εγω δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο αλλα θα ρωτησω..Πηγε στο διευθυντη κ τον αδειασε κανονικα...Ηρθε κατευθειαν μου εδωσε το λογαριασμο κ τελος...

Link to comment
Share on other sites

Τι 750???????????????????πριν λίγες καιρό τους έδωσα 750 για να ανοίξω άλλον λογαριασμό όψεως για το μλπόκ επιταγών!!!!και όντως μου ζήτησαν Το χαρτί της έναρξης από την εφορία ,εκκαθαριστικό,ΤΕΒΕ, και μετά μου τον άνοιξαν!ΑΛΛΑ αυτό ήταν για τις επιταγές.

ε, ρε γλέντια!!!στραγάλια είναι τα ευρώπουλα???ε?

 

TheoTDM900 μακάρι να είναι όπως τα λές!!!!!θα πάω να τους πώ : "ντέν έχει ευρώπουλα καρντία μου!!!"

Link to comment
Share on other sites

jimevi13 αν έχεις ήδη έναν λογαριασμό όψεως, νομίζω ότι δεν χρειάζεται να ανοίξεις νέο. Δεν είμαι όμως σίγουρος. Είμαι, όμως σίγουρος ότι δεν απαιτούνται τα 750 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κ_ΡΑΤ νομίζω πως όλοι οι όψεως δεν είναι ίδιοι.

 

Ο όψεως μηχ/κων λέγεται "ειδικος λογαριασμός μηχανικών" .

 

Αν δεις στο τέλος έχει ένα διψήφιο που διαχωρίζεται από το υπόλοιπο νούμερο με παύλα.

 

Αυτό το διψήφιο υποδηλώνει τον τύπο του όψεως.

 

Το τριψήφιο μπροστά μπροστά, που μετά έχει κάθετο υποδηλώνει το υποκατάστημα που ανήκει ο λογαριασμός, δλδ εκεί που έγινε.

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγες καιρό τους έδωσα 750 για να ανοίξω άλλον λογαριασμό όψεως για το μλπόκ επιταγών!!!!

μπορούσαν να σου βγάλουν μπλοκ επιταγών και με το λογαριασμό μηχανικού

δεν χρειαζόταν να ανοίξεις και 2ο

Link to comment
Share on other sites

εν τέλει από το πήγαινε έλα των συνδικάτων, κατέληξα στο ότι ......δεν ξέρουν τι τους γίνεται!ούτε στην ΕΕΤΕΜ ούτε στο ΤΕΕ.πάω στην ΕΕΤΕΜ και μου λέει θα πάρεις βεβαίωση από το ΤΕΕ.Πάω σήμερα στο ΤΕΕ και μου λέει θα πας πίσω στην ΕΕΤΕΜ να σου δώσει βεβαίωση μέλους για την τράπεζα γιατί εμείς δεν σου δίνουμε τέτοια βεβαίωση γιατί είσαι ΤΕ.

γερή υπομονή να έχω να ξαναπάω ήρεμος την Τετάρτη στην ΕΕΤΕΜ γιατί αλλιώς με βλέπω στις ειδήσεις!

Το ξέρω Myri ότι θα μπορούσα να έχω το λογαριασμό του μπλοκ επιταγών για όψεως για τις αμοιβές άλλα επειδή έχω και εμπόριο δεν θέλω να τα μπερδεύω με τις αμοιβές των μελετών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πως μπορεί ένα μηχανικός ΤΕ να ανοιξει λογαριασμό στην ΕΤΕ αφου δεν μπορει να πάρει βεβαίωση από το ΤΕΕ;

Η ΕΤΕ δεν αναγνωρίζει την ΕΕΤΕΜ για να ανοιξει λογαριασμό.

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.