Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άνοιγμα λογαριασμού όψεως στην ΕΤΕ από Μηχανικό ΤΕ


jimevi13

Recommended Posts

@erling Καταρχήν δεν πήγαινε για σένα το Ελλάδισταν και τα λοιπά. Όσοι τα έχουν ζήσει καταλαβαίνουν. Εν πάση περιπτώση στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι μάλλον θέμα υπάλληλου Εθνίκης το πρόβλημα και όχι τόσο του ΤΕΕ...

 

@visiong check pm

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν νομίζω οτι είναι προβλημα υπαλλήλου ΕΤΕ, ισα ισα που μου έδωσε χαρτιά που αναφερει τα δικαιολογητικά.

 

Το πρόβλημα είναι , οτι ειναι γενικοτερα προβλημα στην Ελλαδα "το σύστημα".

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω, την έδωσα στην ΕΤΕ, δεν την αναγνωριζει θέλει μονο ΤΕΕ.

Πηγα σημερα στο ΤΕΕ για βεβαιωση και μου ειπαν να κάνω αιτηση και θα μου απαντήσουν.

Τώρα καταλαβαίνετε...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνετε...

 

Συνάδελφε, εγω καταλαβαίνω οτι δεν κινήσε σωστά...

Εφόσον σου λένε άλλοι συνάδελφοι οτι κατάφεραν και άνοιξαν λογαριασμό στην ΕΤΕ αν και ΤΕ, γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στα κεντρικά να τους ρωτήσεις τι γίνεται?

Δεν μπορεί σε άλλα υποκαταστήματα να ανοίγουν και σε άλλα να μην ανοίγουν λογαριασμούς. Πάρε τηλ και ρώτα τι δικαιολογητικά χρειάζονται για το άνοιγμα. Εαν σου πει "πήγαινε απο κάποιο υποκαταστημα" πες τους οτι πηγες και σου αρνηθηκαν. Ειμαι πολυ περιέργος για την αποψη στα κεντρικα στην τακτική καποιων υποκαταστημάτων να μην θέλουν να ανίγουν λογαριασμούς, ιδίως σε τέτοιες εποχές οπου κυνηγάνε τις καταθέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Topap, δεν ξέρω αν κινουμαι σωστά αλλα τρεχω καθημερινα, η ειρωνεία είναι ότι τον λογαριασμο τον ανοιξα σε υποκαταστημα της ΕΤΕ, και μετα απο 2 ώρες με πηραν τηλέφωνο απο την τράπεζα και μου είπαν ότι θα κλειδωσουν το λογαριασμό εως ότου τους καταθέσω ΒΕΒΑΙΩΣΗ από ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ,μαλλον εχεις μπλέξει με οτι ναναι υπαλληλο,δεν εξηγείται αλλιως.

 

Εγω που άνοιξα λογαριασμό,τους εδωσα τα κλασσικα δικαιολογητικα,εναρξη επιτηδευματος/ταυτοτητα κτλ (τα 750 χρειαζονται μονο αν θες ΚΑΙ μπλοκ) και μολις με ρωτησε περι τεε, εξηγησα οτι δεν γραφομαστε στο τεε σαν μηχανικοι ΤΕ.

Εδωσα λοιπον μια φωτοτυπια του πτυχιου μου,για να δει ο υπαλληλος οτι ειμαι μηχανικος και τους εδωσα και μια φωτοτυπια το εντυπο του τεε οταν γραφτηκα σαν τεχνικη εταιρια.

 

Και με αλλο συναδελφο εργων υποδομης,δεν ειχε καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο απο εκει, ελπιζω να εξυπηρετηθω

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/kwdikoi

 

Κάτω κάτω έχει οδηγίες και την απαιτούμενη αίτηση. Άν δεν πήγες ακόμη στο ΤΕΕ τζάμπα το χρόνο σου θα χάσεις αν πας γιατί θα σου πούνε να δείς στο site.

Link to comment
Share on other sites

όχι εντάξει ήταν το πρωτο πραγμα που έκανα, αλλα ακόμα να μου τους στείλουν τους κωδικους.

 

(τα 750 χρειαζονται μονο αν θες ΚΑΙ μπλοκ)

750€; οχι, εμενα δεν μου ειπαν οτι χρειαζονται χρηματα (KAI για μπλοκ), μονο την καρτα τεε, απο οτι βλεπω οτι θελει καθε υποκαταστημα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.