Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με καλοριφέρ


Γιάννης pao

Recommended Posts

Γεια σας !! Καλησπέρα!! Είμαι νέος σε αυτό το φόρουμ

 

Μετακόμισα σε ένα διαμέρισμα, όντας φοιτητής στην Αθήνα, και στο δωμάτιο , μεταξύ τοίχου και ντουλάπας , βρίσκεται το καλοριφέρ.

 

Το στήριγμα από πίσω στο καλοριφέρ έχει σπάσει και στηρίζεται στην ντουλάπα, Επίσης όσο είναι το πλάτος τοίχου ντουλάπας τόσο είναι και το καλοριφέρ περίπου.

 

Δεν μπορώ να το μετακινήσω για να κάνω την εξαέρωση και όταν είναι ανοιχτό το καλοριφέρ,έχει κεντρική θέρμανση στην πολυκατοικία, κάνει θόρυβο σαν να χτυπάει κάποιος ένα σφυρί.

 

Τι να κάνω να καλέσω υδραυλικό? Και πάλι πώς να κουνήσει το καλοριφέρ είναι απίστευτα βαρύ

 

Επίσης, αν πάρω υδραυλικό τι θα μου ζητήσει;

 

Σας ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σφυρι φιλε γιαννη ειναι η διαστολη που εχει το σωμα η οι σωληνωσεις μην σε ανησυχει. αυτο το προβλημα με το καλοριφερ που στηριζετε στην ντουλαπα πρεπει να το λυσει ο ιδιοκτητης και οχι εσυ. οποτε παρε πρωτα τον ιδιοκτητη και πες του το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω να καλέσω υδραυλικό? Και πάλι πώς να κουνήσει το καλοριφέρ είναι απίστευτα βαρύ

Επίσης, αν πάρω υδραυλικό τι θα μου ζητήσει;

 

Σας ευχαριστώ πολυ!!

Δηλαδή εντάξει έλεος......

Και τι να φωνάξεις μαραγκό;

Βρε φίλε στο φόρουμ των μηχανικών ρωτάς πόσο θα σου πάρει ο υδραυλικός για να ισιώσει ένα σώμα;

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.