Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Ενίσχυση της Αυτοαπασχόλησης Πτυχιούχων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης"


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι, έχω συμπληρώσει τα πάντα και μου μένει το επιχειρηματικό σχέδιο αλλά δεν τα έχω με τις σάλτσες (αυτό απ΄ ότι είδα θέλει). Αν κάποιος έχει ένα υπόδειγμα θα του ήμουν υπόχρεος. (ξέρω τι θέλω να μου επιδοτήσουν :P)

Αν ψαξεις στο google έχει κάποιες φόρμες, οι οποίες δεν πολυβοηθάνε όμως, ψάξε για pdf αρχεία με κατατεθειμένες προτάσεις ή άλλα άρχεια που μπορούν να σε βοηθήσουν π.χ.

 

https://dasta.auth.gr/uploaded_files/634998261655976675.pdf

 

Θέλει λίγο διάβασμα αλλά είναι αρκετά καλό. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, έχω συμπληρώσει τα πάντα και μου μένει το επιχειρηματικό σχέδιο αλλά δεν τα έχω με τις σάλτσες (αυτό απ΄ ότι είδα θέλει). Αν κάποιος έχει ένα υπόδειγμα θα του ήμουν υπόχρεος. (ξέρω τι θέλω να μου επιδοτήσουν :P)

Μηχανικος εισαι όχι μόνο στο πτυχίο, αλλά και στην πράξη..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια δεύτερη και τρίτη γνώμη-βοήθεια δε βλάπτει συνάδελφε, αυτός είναι και ο σκοπός των φόρουμ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω μερικές απορίες για το σύστημα:

3. Στην καρτέλα (5).4, τι συμπληρώνουμε στον κύκλο εργασιών και στο ετήσιο ενεργητικό;

 

 

 

3. Τζίρο και κέρδη, αντίστοιχα.

 

Έχει κάποιος άλλος  άποψη για το ετήσιο ενεργητικό. Δύο λογιστές που ρώτησα μου είπαν ότι ετήσιο ενεργητικό δεν υπάρχει στις ατομικές επιχειρήσεις. Το πρόγραμμα όμως αναφέρεται μόνο σε ατομικές επιχειρήσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

κύκλος εργασιών είναι τα ακαθάριστα έσοδα (τζίρος), τώρα το ετήσιο ενεργητικό απ'ότι ξέρω είναι συστατικό στοιχείο του ισολογισμού που ως ατομικές επιχειρήσεις δεν έχουμε υποχρέωση σύνταξης

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου είπαν και οι λογιστές. Το θέμα είναι τι δηλώνεις? Βάζεις 0? Γιατί υπάρχει αυτό το κελί από τι στιγμή που μιλάμε μόνο για ατομικές επιχειρήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει έναρξη το 2004 αλλά οι ΚΑΔ αλλάξανε στις 1/12/2008 και στο taxis μου λέει π.χ.

78380 74203304 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΚΠΟΝΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ (ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΛΠ) Κύρια 08/01/2004 01/12/2008 71121305 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΚΠΟΝΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ (ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΛΠ) Κύρια 01/12/2008  

 

Προφανώς ΚΑΔ βάζω τον δεύτερο αλλά ημερομηνία έναρξης ποια πρέπει να βάλω; Την αρχική ή της αλλαγής ΚΑΔ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.