Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τεχνική έκθεση κατάληψης κοινόχρηστων χώρων


nzerman

Recommended Posts

Έχω εκδώσει μια ΕΕΜΚ για επισκευή όψεων. Τεχνικά ο μόνος τρόπος είναι με ικριώματα για την εγκατάσταση των οποίων απαιτείται το κλείσιμο μιας οδού κατάληψη πεζοδρομίου (απ’ όλα τα καλά). Έχουμε πάρει τη γνωμοδότηση της αστυνομίας και είμαι στην αίτηση προς τον Δήμο. Ένα από τα δικαιολογητικά είναι τεχνική έκθεση σύμφωνα με τα  μέτρα  σήμανσης,  ασφάλειας  κ.τ.λ.  σύμφωνα  με  τις  διατάξεις  της  ΚΥΑ 6952/14-02-2011 44  (ΦΕΚ 420Β'/16-03-2011) των Υπουργών ΠΕΚΑ – Υποδομών Μεταφορών  και  ∆ικτύων  και  της  αποφ. ∆ΙΠΑ∆/οικ/502/01-07-2003 45  (ΦΕΚ946Β'/09-07-2003)  του  Υφυπουργού ΠΕΧΩ∆Ε.

 

Έχει κάνει κανείς κάτι αντίστοιχο; 

Link to comment
Share on other sites

το ΦΕΚ του 2003 ειναι αναλυτικο...με ολες τις περιπτωσεις  [και ωραια χρωματα...] :smile:

 

το ΦΕΚ του 2011 εχει και υποδειγματα...

Link to comment
Share on other sites

με τα ωραία χρώματα ντάουν λόατ εδώ
 



Δημήτρη εσύ πρέπει να έχεις καλό σκονάκι και τα βρίσκεις τσάκα τσάκα....  :mrgreen:




συνάδερφε nzerman διάλεξε  τα σύμβολα δρόμων θα χρειαστείς να τσεκάρω τι έχω πρόχειρο στην βιβλιοθήκη μου dwg να σου ανεβάσω

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.