Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

e banking Attica Bank


spinalgr1990

Recommended Posts

αχα. Πρεπει να παω σε φυσικο καταστημα για την παραλαβη της νεας ΤΑΝ λιστας ή ειναι εφικτό να μου τη στειλουν σε email ?

(το κοντινοτερο υποκαταστημα της Αττικα βρισκεται σε 40km αποσταση απο 'μενα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Να ρωτήσω, αν κάποιος (από ΑLPHA), θέλει να μου μεταφέρει μέσω ebanking στο λογαριασμό μου, στην Αττικα (εγώ δεν έχω ebanking, οπότε θα πάω να ενημερώσω το βιβλιάριο), τι θα χρεωθώ εγώ για 200Ε? Εχει επιλογή να χρεώσει και εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η χρέωση για μεταφορά μέσω ebanking σε λογαριασμό άλλης τράπεζας είναι από 1€-2€ για τον καθένα ητοι 2€-4€ συνολικά.

Τα πράγματα ασχημαινουν όταν η μεταφορά γίνει στο ταμείο αλλά μόνο για αυτόν που καταθέτει (περί τα 10€).

Link to comment
Share on other sites

όταν αγοράζεις ένα προϊόν ή μια υπηρεσία από κάποιον σε οποιαδήποτε μεταφορά ή κατάθεση σε λογαριασμό πρέπει να έχεις συνεννοηθεί με τον πωλητή για την κράτηση

λογικά αυτός περιμένει καθαρό το ποσό

οπότε στο έμβασμα (διότι περί εμβάσματος πρόκειται) λογικά επιλέγεις στα "έξοδα" OUR

μόνο σε συνεννόηση με τον πωλητή επιλέγεις SHARED ή BENEFICIARY

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό πιστώνεται ολόκληρο για να είναι και λογιστικά εντάξει (μιλάμε για περιπτώσεις ΑΕ, ΕΠΕ, ΙΚΕ που παρακολουθούν και λογαριασμούς όψεως).

Στη συνέχεια αφαιρούν το ποσό της προμήθειας. Χρόνια μπροστά..

 

Άσχετο με το θέμα, αλλά πλέον προσφέρεται από τις τράπεζες και έμβασμα σε πραγματικό χρόνο.

Το κόστος στην Πειραιώς είναι 1€ επιπλέον.

Στην ΕΤΕ 10€....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.