Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σύγκριση ταχυτήτων και κόστους/σελ inkjet-laser εκτυπωτών


palex

Recommended Posts

Για το "fast print" που αναφέρεται πιο πάνω...εξαρτάται και από την ποιότητα του!Εγώ έχω ένα πολυμηχάνημα Epson DX3850 το οποίο σε fast print είναι ΑΘΛΙΟ! Δεν φαίνεται τίποτα οπότε αναγκαστικά τυπώνω κανονικά.Αν μπορείς να βρεις καλό fast print σε inkjet τότε οκ...Αλλά πως θα το ξέρεις όταν αγοράζεις τον εκτυπωτή?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που την πάτησα με αναγομωμένο toner, ποτέ ξανά..........

Το ίδιο έπαθα και γω και μάλιστα από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων που ασχολείται με αναγομώσεις. Μετά την αναγόμωση το toner "ξερνούσε" από παντού (εκτυπωτής Lexmark) και τους ανάγκασα να μου δώσουν καινούριο, αφού δεν μπορούσαν να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία δείχνει το κόστος εκτύπωσης του HP LasertJet1000

 

Τα toner που αρχίζουν με r-xxx είναι επαναγεμισμένα.

Το KMP ήταν μάπα τελικά

Τώρα κατέληξα σε xerox πλεον.

post-437-131887218301_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Adavis

Σε ορισμένους έγχρωμους laser υπάρχει ένας μετρητής που όταν φτάσει έναν ορισμένο αριθμό σελίδων σου ζητά να αλλάξεις τα toner παρόλο που μπορεί να μην είναι άδεια! Αυτό, όπως είναι φυσικό, αυξάνει το κόστος υπέρμετρα. Πριν προβείς σε αγορά ψάξε το για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων. Πλέον θεωρώ ότι το μεγαλύτερο κόστος είναι στα αναλώσιμα και όχι στο αρχικό κόστος αγοράς. Γι αυτό συνιστώ καλή έρευνα και σ' αυτό τον τομέα πριν οπιαδήποτε αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πλάκα κάνεις!:)

Πάντως αυτές, οι επί της πραγματικής χρήσης προκύπτουσες στατιστικές, είναι και οι πλέον αξιόπιστες!:!:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.