Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αρχιτεκτονικά στο Archicad


thaikick

Recommended Posts

siradrab, η ενημέρωση τομής-όψης και μένα σερνόταν. Πήγα στα 3 την μνήμη και είδα διαφορα και μετα στα 4 και ειμαι ικανοποιημένος. Με την κάρτα Quadro που είναι καλή , θα διαβάζει ποιο γρηγορα μεγάλα αρχεια όπως αυτοκίνητα 3d με κάθε λεπτομέρεια και θα είναι άψογο στο walkthrought. στο render ,κατ εμε, είναι θέμα πάλι αριθμού πυρηνών και μνήμης και μετά καρτας.

Link to comment
Share on other sites

να ξεφύγω λίγο απο το θέμα,

δεν ξέρω καλά το archicad αλλα από οτι έχω καταλάβει είναι από τα καλύτερα αρχιτεκτονικά καθώς έχει μεγάλη βιβλιοθήκη, ψάχνωντας λίγο δε βρήκα αν έχει τη δυνατότητα σχεδιασμού ξύλινου σπιτιού έτσι ώστε να φαίνεται ο κορμός στις όψεις κ στο 3d...

έχει κανείς καμιά ιδέα πάνω σαυτό? μπορεί να γίνει αυτό στο archicad ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

να ξεφύγω λίγο απο το θέμα,

δεν ξέρω καλά το archicad αλλα από οτι έχω καταλάβει είναι από τα καλύτερα αρχιτεκτονικά καθώς έχει μεγάλη βιβλιοθήκη, ψάχνωντας λίγο δε βρήκα αν έχει τη δυνατότητα σχεδιασμού ξύλινου σπιτιού έτσι ώστε να φαίνεται ο κορμός στις όψεις κ στο 3d...

έχει κανείς καμιά ιδέα πάνω σαυτό? μπορεί να γίνει αυτό στο archicad ή όχι?

 

Ναι γίνεται. Πηγαίνεις στα settings του τοίχου και επιλέγεις log details, απο εκεί καθορίζεις ύψος κλπ.

Δες και συννημένες εικόνες

post-2714-131887219852_thumb.jpg

post-2714-131887219864_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@KANA - achille

 

Καλύτερα να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας σε κάποιον εξωτερικό host. Είναι πιο οικονομικό για το Bandwidth του site

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=1000

Link to comment
Share on other sites

παναγιώτης

(όλο στα αγγλικά μας στέλνεις-σε βλέπω και απ' άλλες σου παραθέσεις..)

Δεν καταλαβαίνω αγγλικά, κάτι διάβασα τελευταία και για facebok..

Τι να κάνω, ζητάει εγγραφή, κωδικό κλπ να προχωρήσω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

να προχωρήσω άφοβα;

Άφοβα δε ξέρω, χωρίς να σε απασχολεί ιδιαίτερα πάλι νομίζω πώς ναι μπορείς να το κάνεις. Το έχουν κάνει άλλωστε μερικά εκατομμύρια ακόμη συντοπίτες σου σε αυτόν τον πλανήτη, ανάμεσα τους και ο γράφων. Βέβαια το άφοβα στο ίντερνετ είναι πολύ σχετικό.

 

Σε κάθε περίπτωση το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαλέξεις έναν e-mail provider (παροχο λογαριασμού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) και να δημιουργήσεις ένα νεό λογαριασμό εκεί. Προσωπικά προτιμώ το google και το www.gmail.com. Διαλέγεις ένα άχρηστο όνομα το οποίο όμως μπορείς να θυμάσαι εύκολα όπως πχ το [email protected] και δημιουργείς ένα καινούριο λογαριασμό (account). Μετά από όλα αυτά θα έχεις αποκτήσει επισήμςω και εσύ όπως και τόσοι άλλοι το δικό σου smap-mail. To χρησιμοποιείς όπουδήποτε απαιτείται εγγραφή και έτσι ξενοιάζεις σχετικά με το παραπάνω ζήτημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.