Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τσμεδε και απαλλαγη απο ΟΑΕΕ


alel

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παράταση για τις εισφορές Ιανουαρίου, μεχρι 31 Μαρτίου και για τις εισφορές Φεβρουαρίου, μεχρι Μ. Πέμπτη 13 Απριλίου.

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/148155/efka-dipli-paratasi-gia-tis-eisfores-ianouariou-fevrouariou

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

σε μένα αναρτήθηκε,βλέπουν το εκκαθαριστικό του 2016(εισοδήματα 2015),λοιπόν το 2015 είμαι μισθωτός με Ι.Κ.Α. χωρίς πλήρη ασφάλιση οπότε πλήρωσα κανονικά τον Ο.Α.Ε.Ε. επίσης έχω ζημιές το 2015 από την ιδιότητα του μηχανικού οπότε δεν λαμβάνεται υπ'όψιν στου υπολογισμούς το αρνητικό εισόδημα,ε λοιπόν οι φωστήρες από το 12 Χ 586,08 αφαιρούν το εισόδημα του 2015 από την μισθωτή μου εργασία και σε αυτό που μένει μου βεβαιώνουν εισφορά Χ 26,95% ... άλλη δουλειά δεν είχα να ασχολούμαι και με τον Ε.Φ.Κ.Α. τώρα ..

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο οτι υπολογίζονται οι εισφορές με τα εισοδηματα του 15 και μεχρι να γινουν οι συμψηφισμοι και λαμβανομένων υπόψη των ελαχιστων εισφωρων εχει καποια λογική αυτη η διαδικασια αφου για το τμημα της μισθωτης εργασιας του 15 εχουν καταβληθεί οι αντίστοιχες εισφορες.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η λογική..αλλά πλήρωνε εδώ και βλέπουμε,πλήρωνε εκεί και βλέπουμε,όλο τον χρόνο τρέχουν πληρωμές από εδώ και από εκεί,έχει χαθεί η μπάλα.. 

Edited by GMEPH
Link to comment
Share on other sites

Στο post μου δεν ρώτησα, ουτε ξέχασα να βαλω ερωτηματικο. Συμπέρασμα εβγαλα.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν απευθύνομαι σε σένα συγκεκριμένα,σωστό συμπέρασμα έβγαλες,ωστόσο θέλω να καταλήξω ότι έχοντας όλες τις εισφορές μου πληρωμένες των παρελθόντων ετών και μη έχοντας υποχρέωση να πληρώσω αυτήν την περίοδο (δεν θα το αναλύσω) αυτοί μου βεβαιώνουν εισφορές που δεν έχω στην τελική να τις πληρώσω και που είμαι σίγουρος πως από αυτήν την προχειρότητα θα χάσω εγώ,όλο και κάτι ψιλούδια (μην το αναλύσω και αυτό) θα χρωστάω στο τέλος..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε εμένα ΑΚΟΜΗ δεν έχει αναρτηθεί τίποτε...

 

Τι στο διάολο; και η πλάκα είναι πως όπου και να απευθυνθώ δε γνωρίζουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε εμένα ΑΚΟΜΗ δεν έχει αναρτηθεί τίποτε...

 

Τι στο διάολο; και η πλάκα είναι πως όπου και να απευθυνθώ δε γνωρίζουν τίποτα.

 

Κάνε υπομονή και ο ουρανός θα γίνει .......πιο γαλανός .. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, Σώτο, δεν το βρίσκω πλέον αστείο...κι αυτό διότι (δεν έτυχε να παω σε καποια δημοπρασία) 1ον σε δημοπρασία οταν ζητήσουν ενημερότητα ΕΦΚΑ θα τους δειξω τα-μηπωτί.

 

Και επίσης, οταν παω να πληρωθώ αυτές τις ημέρες απο Δήμο, θα τους δείξω επίσης τα-μηπωτι μου ως ασφαλιστική ενημερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.