Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ανάκληση ΠΕΑ


zio7

Recommended Posts

Εκανα και εγω την πατατα μου...... :-(

Εκανα ένα λαθος  και στην επιλογή «Λογος Εκδοσης Πιστιποιητικου»
αντι να επιλεξω «Εξοικονομηση κατ’οικον ΙΙ – Δευτερη ενεργειακη επιθεωρηση

Επελεξα ¨ Εξοικονομηση κατ’οικον – Δευτερη ενεργειακη επιθεωρηση ¨

Εστειλα mail, μου απαντησαν να κανω ανακληση, την εκανα επιτοπου, αλλα εδω και 5 εργασιμες δεν εχω "κανενα νεοτερο απο το μετωπο"......

Καμια ιδεα????


(εχω κανει μολις 10 ΠΕΑ, οποτε το ποσοστο ειναι ανω του 5% και εχω αγχωθει)

Edited by Pr3D@t0R
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα κι εγώ, μετά από λάθος διεύθυνση από τον ιδιοκτήτη και με μόνο λίγα ΠΕΑ στο αρχείο μου.. Ποιά ήταν η εξέλιξη? Άργησαν να σου απαντήσουν?Τελικά με τις κυρώσεις στην περίπτωση σου τι έγινε?

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο 10 περίπου εργάσιμες εγινε δεκτή η ανάκληση, χωρίς κάποιο χρηματικό πρόστιμο.....!


Βέβαια ακόμα δεν εχω καταφέρει να ξεμπερδέψω γιατί ενω έγινε ανάκληση και η Χ επιθεώρηση αντικαταστάθηκε με την Υ

Άνοιξα την «νεα» επιθεώρηση, βρίσκω τη σωστή επιλογή (Εξοικονόμηση κατ’οικον ΙΙ – Δεύτερη ενεργειακή επιθεώρηση ),

Πατάω το κουμπί της  καταχώρησης, ώστε να αποθηκευτεί και καθώς κανει refresh η σελίδα εμφανίζεται παλι η αρχική – λανθασμένη επιλογή!!

(Σαν από λάθος της πλατφόρμας να μη μπορεί να κρατήσει στη μνήμη τη σωστή επιλογή)

Δοκίμασα από διαφορετικούς browsers, laptop, κινητά, αλλά μάταια.

Έχω φρΑκαρει άσχημα.... (φρΙκαρει για την ακρίβεια....:razz: )

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλημέρα. Ομοιοπαθούσα αλλά πολύ απρόσεκτη...σε Β' ΠΕΑ εξοικονομώ ΙΙ, βρήκα λάθη στα Συστήματα στο XML και θέλησα να τα διορθώσω για να είμαι ΟΚ. Μετά από 4 απόπειρες ανάκλισης, η 4η έγινε δεκτή. Δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα τη διόρθωση του ΠΕΑ αλλά διαπιστωσα ότι έβαλα το παλιό σκαρίφημα... την τύχη μου.. αρα θέλω να κάνω κι άλλη αλλαγή.. αλλά ήταν κατηγορηματικοί... ότι οποιεσδήποτε άλλες αλλαγές θα επιφέρουν κυρώσεις.. Εχει τύχει σε κανέναν; τι να κάνω; Να το αφήσω κι ό,τι γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες τελικά; Μετά από το σχόλιό σου, κι ενώ έκανα κι εγώ ανάκληση για διόρθωση στοιχείων στο xml που έγινε δεκτή, είδα ότι έχω επιλέξει κι εγώ Εξοικονόμηση κατ' οίκον (σκέτο) και όχι "Εξοικονόμηση κατ΄ οίκον ΙΙ"!!!! Δεν την έχω κλείσει τη νέα επιθεώρηση αλλά δεν μπορώ να το διορθώσω! Τι κάνω;;;; Εσύ τα κατάφερες; το διόρθωσες;

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Έχω επικοινωνήσει τηλεφωνικώς, αλλά και μέσω μέιλς ...... δυστυχώς ομως κανένα απολύτως νεότερο από το "μέτωπο" :(

το άσχημο πως είμαι  "στριμωγμένος  στα σχοινιά", μιας και πιεζουν προμηθευτες και ιδιοκτητης..... :(
 

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εννοείς ότι διόρθωσαν το συγκεκριμένο στοιχείο του ΠΕΑ σου ??? Χωρίς να αλλάξουν οι αριθμοί/κωδικοί του ΠΕΑ ????

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

(από μεταφορά. Pavlos33)

Συνάδελφοι καλησπέρα,

μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Μπορώ να διαγράψω μία ανακληθείσα ενεργειακή επιθεώρηση; Υπάρχουν κυρώσεις ή μήπως θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.