Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ανάκληση ΠΕΑ


zio7

Recommended Posts

Σε ΠΕΑ που έχει γίνει οριστική υποβολή μπορεί να γίνει αλλαγή φωτογραφίας (έγινε λάθος υπόδειξη του διαμερίσματος) χωρίς ανάκληση? π.χ. με κάποιο προσάρτημα ή κάπως αλλιώς? έχω κάνει λίγα ΠΕΑ και στο επόμενο θα συμπληρώσω το 5% αν κάνω ανάκληση τώρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να σου κανουν ανάκληση για αυτο το λόγο.. Βασικα δεν θα έμπαινα στον κόπο. Τροπος δεν υπαρχει εκτος αν παίξεις με photoshop

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξήγησα στον ιδιοκτήτη ότι δεν αλλάζει κάτι αλλά αυτός θέλει να φαίνεται σωστά το διαμέρισμα του σημειωμένο στη φωτογραφία.

 

Και φυσικά δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα για να τους ρωτήσω  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ου μπλέξεις με ανακλήσεις (ιδιαίτερα για τέτοιους λόγους).

Μια φορά έκανα ανάκληση για ένα πιο σημαντικό λάθος και μετάνοιωσα την ώρα και τη στιγμή που πάτησα το κουμπί για το αίτημα.

Πολύ φασαρία για το τίποτα κατά τη γνώμη μου..

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορώ να κάνω? Τηλεφωνικά μου είπαν να κάνω ανάκληση και να επισυνάψω και Υ/Δ του ιδιοκτήτη με γνήσιο υπογραφής οτι είναι ενήμερος για το λόγο ανάκλησης

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην σου κάνουν ανάκληση για αυτό το λόγο..Θα πρέπει να είσαι και στα τηλέφωνα πότε θα το κάνουν, αν θα το κάνουν, ΥΔ μανούρα...Χωρίς ουσία 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Συνάδελφοι καταλάθως υπέβαλα το ίδιο ΠΕΑ 2 φορές, με αποτέλεσμα για το ίδιο διαμέρισμα να έχω δύο πιστοποιητικά με τους αντίστοιχους αριθμούς πρωτοκόλλου..Γνωρίζετε αν μπορώ να ακολουθήσω διαδικασία ανάκλησης για το ένα από τα δύο χωρίς να χρειαστεί αντικατάσταση του?

Edited by gtho
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα συνάδελφοι,  έχω κάνει ανάκληση γιατί από λάθος έγραψα στα τεχνικά στοιχεία ότι η επιθεώρηση αφορούσε τμήμα κτιρίου ενώ αφορούσε ολόκληρο κτίριο και ενώ έγινε δεκτό το αίτημα μου,και έκανα μόνο αυτή τη διόρθωση χωρίς να αλλάξω κάτι, μου γράφει <Κυρώσεις Ν. 4122/2013: Ναι >. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση; Επιβάλλονται όντως κυρώσεις;Πρέπει να απευθυνθώ κάπου;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα συνάδελφοι

 

έχω πραγματοποιήσει αρκετά ΠΕΑ μέχρι σήμερα ( γύρω στα 30) και δυστυχώς έφτασε η ώρα που την πάτησα και βιάστηκα (μπήκα νοσοκομείο για εγχείρηση) και υπέβαλα ΠΕΑ με λάθος στοιχεία σε πελάτισσα που βιαζόταν για το νέο εξοικοκονώ κατ οικον

Πάτησα αίτημα για ανάκληση και αρχικά απορρίφθηκε γιατί δεν είχα δώσει αναλυτικά τις αλλαγές που ήθελα να κάνω.

όταν το έκανα λοιπόν και αυτό έγινε δεκτό το αίτημα με μειλ για κυρώσεις και ελέγχους από την υπηρεσία του παλιού με το νέο ΠΕΑ

Ελα μου ντε όμως που θέλω να κάνω και άλλες αλλαγές που τις είδα τώρα που βγήκα από το νοσκομείο..... :sad:  :sad:  :sad:

τι κάνω σ αυτή τη περίπτωση?

έχω πελαγώσει... λες και θέλουν να μας μαστιγώσουν με το πρώτο λάθος :???:  :???:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.