Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ανάκληση ΠΕΑ


zio7

Recommended Posts

Τα ποσά που βάζουμε στο ΠΕΑ είναι ενδεικτικά δεν έχεις κανένα θέμα. Μην ασχολείσε δεν είναι τα ποσά του Εξοικονομώ.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι

 

έχω πραγματοποιήσει αρκετά ΠΕΑ μέχρι σήμερα ( γύρω στα 30) και δυστυχώς έφτασε η ώρα που την πάτησα και βιάστηκα (μπήκα νοσοκομείο για εγχείρηση) και υπέβαλα ΠΕΑ με λάθος στοιχεία σε πελάτισσα που βιαζόταν για το νέο εξοικοκονώ κατ οικον

Πάτησα αίτημα για ανάκληση και αρχικά απορρίφθηκε γιατί δεν είχα δώσει αναλυτικά τις αλλαγές που ήθελα να κάνω.

όταν το έκανα λοιπόν και αυτό έγινε δεκτό το αίτημα με μειλ για κυρώσεις και ελέγχους από την υπηρεσία του παλιού με το νέο ΠΕΑ

Ελα μου ντε όμως που θέλω να κάνω και άλλες αλλαγές που τις είδα τώρα που βγήκα από το νοσκομείο..... :sad:  :sad:  :sad:

τι κάνω σ αυτή τη περίπτωση?

έχω πελαγώσει... λες και θέλουν να μας μαστιγώσουν με το πρώτο λάθος :???:  :???:

Τελικά τί έκανες? Έχω αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1. έκανε κανείς ανάκληση δικού του  παλιού ΠΕΑ όχι από αλλον ενεργειακο επιθεωρητη, εκδομένου  αρχικά πρίν την αλλαγη του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ, ωστε να χρησιμοποιηθει για εξοικονομω ΙΙ?

2. την ανάκληση την ΄'εκανε πρίν εκδόσει το νεο , ή μετα την εκδοση του Νέου?

3. την πληρώθηκε? αρα άλλαξε α.α ΤΕΕ.

4. εστειλε υ.δ ταχυδρομικα?

Link to comment
Share on other sites

1. έκανε κανείς ανάκληση δικού του  παλιού ΠΕΑ όχι από αλλον ενεργειακο επιθεωρητη, εκδομένου  αρχικά πρίν την αλλαγη του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ, ωστε να χρησιμοποιηθει για εξοικονομω ΙΙ?

2. την ανάκληση την ΄'εκανε πρίν εκδόσει το νεο , ή μετα την εκδοση του Νέου?

3. την πληρώθηκε? αρα άλλαξε α.α ΤΕΕ.

4. εστειλε υ.δ ταχυδρομικα?

 

1. Ναί

2. Πρίν

3. Εννοείται την πληρώθηκα

4. Υ.Δ. του ιδιοκτήτη με γνήσιο υπογραφής τη σκάναρα και την ανέβασα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!

Δηλαδη δεν έστειλες ταχυδρομικά? Ποτε σου λέει να σκανάρεις? έχει πεδίο ειδικό? Περιμενες πρώτα να σου απαντήσουν μετα το αίτημα ανάκλησης και μετα σκάναρες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν έστειλες ταχυδρομικά? OXI


Ποτε σου λέει να σκανάρεις? Όταν κάνεις αίτηση για ανάκληση


έχει πεδίο ειδικό? Ναι αλλά προσοχή να έχει γνήσιο υπογραφής η ΥΔ του ιδιοκτήτη


Περιμενες πρώτα να σου απαντήσουν μετα το αίτημα ανάκλησης και μετα σκάναρες κλπ? Ναι περιμένεις και το ανεβάζεις στο ανακληθέν ΠΕΑ. γίνεται γρήγορα αλλα παρε και κανένα τηλέφωνο στην ΕΥΕΠΕΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sos !!!!Λάθος στην διεύθυνση του ακινήτου ..

Εκεί που ζητάει πόλη έγραψα : Αγιος Δημήτριος Αθήνα , αντι για Αγιος Δημητριος Αττική. ΤΚ σωστό

Θα εχω πρόβλημα λέτε? Τι να κάνω?να ζητήσω ανάκληση για διόρθωση ή να το αφήσω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν η διεύθυνση είναι σωστή. Με επιφύλλαξη πάντα για το αν εννοείς πόλη το στοιχείο μετά τον Τ.Κ. και τα επόμενα select. Αυτά άλλωστε εξακολουθούν να είναι με τις παλιές κοινότητες (πχ τα ΔΔ από Καποδίστρια και όχι από Καλληκράτη).

Θεωρώ πως όχι. Γράφεις την πόλη (υπάρχει άλλη για να δημιουργείται σύγχυση;). Αθήνα δεν είναι η πόλη άλλωστε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.