Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

αμοιβές για μελέτη αρχιτεκτονικών σε προσθήκη


Recommended Posts

Καταρχάς θέλω να ρωτήσω σχετικά, οι κατηγορίες που προστίθενται στο σύστημα αμοιβών για τα αρχιτεκτονικά (για έγκριση δόμησης, προσθήκη κατ' επέκταση) είναι:

 

ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΑ (ΜΕΛΕΤΗ-ΕΠΙΒΛΕΨΗ)

 

ΧΡΟΝΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ (ΜΕΛΕΤΗ)

ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ ΧΩΡΟΥ (ΜΕΛΕΤΗ)

ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΙΑΦΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΝΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ (ΜΕΛΕΤΗ)

 

Τα τεύχη προϋπολογισμού έχουν καταργηθεί άρα δεν βάζουμε κάτι για αυτά, σωστά?

Η αμοιβή για τη διαμόρφωση περιβάλλοντα χώρου πως υπολογίζεται? Έχει να κάνει με τον ακάλυπτο? και αν ναι ποιον ακάλυπτο θα υπολογίσω εγώ που έχω προσθήκη κατ' επέκταση? Θεωρητικά είχε ξαναμπεί στην 1η άδεια που έχει βγει?

Επίσης μια ακόμα ερώτηση. Υπολογίζεται ο ελάχιστος προϋπολογισμός απο το πρόγραμμα του ΤΕΕ. Ο ελάχιστος αυτός προϋπολογισμός έχει λόγο ναι διαφέρει από τον προϋπολογισμό έργου? (Εμφανίζει και τους δύο αυτούς προϋπολογισμούς στο σύστημα του ΤΕΕ)

Edited by johnjohn1
Link to comment
Share on other sites

Ποτε καταργήθηκαν τα τεύχη;

 

Και που εμφανίζει δυο προϋπολογισμούς το σύστημα του ΤΕΕ;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

το ΕΚΚΟ καταργήθηκε. Επίσης σχετικά με τους προϋπολογισμούς υπάρχουν δυο στο σύστημα σε όλες τις περιπτώσεις(ο ελάχιστος προϋπολογισμός και ο προϋπολογισμός). Παρατήρησε μια αμοιβή σου να δείς.

Edited by johnjohn1
Link to comment
Share on other sites

Άρα Τεύχη Προϋπολογισμού βάζουμε....

Στο αρχείο PDF του ΤΕΕ, υπάρχει μόνο ένας προϋπολογισμός που εμφανίζεται αμέσως μετά τις επιφάνειες του έργου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.