Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεωρητικός πληθυσμός παιδότοπου


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα,

σύμφωνα με τη νομοθεσία αναφέρεται το εξής: "Ο υπεύθυνος του παιδότοπου οφείλει να διασφαλίζει ότι σε κάθε παιδότοπο θα απασχολείται απαραίτητα τουλάχιστον ένα άτομο, ανά 25 παιδιά, το οποίο θα είναι υπεύθυνο για την επίβλεψή τους."

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι από πού προκύπτει σε δεδομένο παιδότοπο αν τα παιδιά που μπορεί να δεχθεί είναι 20 ή 25 ή 30?

Βάσει του θεωρητικού πληθυσμού όπως προκύπτει από την πυροσβεστική διάταξη ο πληθυσμός φαίνεται να προκύπτει με συντελεστή /5. Δηλαδή σε επιφάνεια 100τμ μπορούν να παίξουν 20 παιδιά.

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος υπολογισμού του παραπάνω αριθμού? Και για να είμαι και ακριβής σε επιφάνεια παιδότοπου 130τμ προκύπτουν 26 παιδάκια? Δηλαδή 2 υπεύθυνοι?

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Charlie

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος υπολογισμού του παραπάνω αριθμού? Και για να είμαι και ακριβής σε επιφάνεια παιδότοπου 130τμ προκύπτουν 26 παιδάκια? Δηλαδή 2 υπεύθυνοι?

 

 

προφανως δεν θα παρουν το  26ο παιδι... :smile: :smile:

 

 

τα υπολοιπα να τα δουμε στη συνεχεια...

υγ

τι ειδους παιδοτοπος θα ειναι?

 

 

δες σε αυτο

 

http://www.elinyae.gr/el/item_details.jsp?cat_id=1424&item_id=7205

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.