Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συνδρομή ΤΕΕ


s2117

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι, θυμάμαι το ΤΕΕ παλαιότερα είχε συνδρομή ετήσια περίπου 20 ευρώ.. Τώρα μου ήρθε ειδοποιητήριο να πληρώσω για το 2015 και το 2016 από 56,32 € / έτος...

Όλοι έχετε αυτήν την αλλαγή?

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, είναι υποχρέωσή μας να το πληρώσουμε ή μπορούμε κάπως να διακόψουμε τη συνδρομή?

 

Ευχαριστώ,

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέλιο αυτά είναι τα ποσά 

αλλά μπορείς να ..περιμένεις 

μέχρι να σου βγάλουν ....  στον προσωπικό λογ/σμό αμοιβών-ρυθμίσεων κλπ. σήμα κόκκινο!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, θυμάμαι το ΤΕΕ παλαιότερα είχε συνδρομή ετήσια περίπου 20 ευρώ.. Τώρα μου ήρθε ειδοποιητήριο να πληρώσω για το 2015 και το 2016 από 56,32 € / έτος...

Όλοι έχετε αυτήν την αλλαγή?

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, είναι υποχρέωσή μας να το πληρώσουμε ή μπορούμε κάπως να διακόψουμε τη συνδρομή?

 

Ευχαριστώ,

Στέλιος

Για την πρώτη 5ετία είναι 20 ευρώ. Μετά πάει στα 56,32 ευρώ.

Το κατα πόσο είναι υποχρέωση μας να το πληρώσουμε είναι μεγάλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό ειναι οτι δεν τοκιζονται, το κακο ειναι οτι καποια στιγμη κατι θα χρειαστεις απο το τεε ή απο το συστημα αυθαιρετων-αμοιβων και θα πρεπει να πληρωθεί ολοκληρο το ποσο.....

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ακριβώς είναι το θέμα. Κάποια στιγμή θα χρειαστείς από ΤΕΕ μια βεβαίωση.

Πάντως έχει ξεκινήσει και κάποιου είδους ρύθμιση για οφειλόμενες συνδρομές το ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

s2117

μπορείς να μπεις σε διακανονισμό για να εξοφλείται κάθε χρωστούμενη χρονιά σε μια δόση ανά δίμηνο. Αν δηλαδή έχεις χρωστούμενες 4 χρονιές θα εξοφλήσεις σε οκτώ μήνες τα ποσά που έχουν χρεωθεί. Για λεπτομέρειες μπορείς να δεις εδώ: http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE 

Τα ποσά ανεβαίνουν με τα χρόνια όπως προανέφεραν οι συνάδελφοι. Π.χ σε μένα είναι 65 Ε και με το χαρτόσημο 2,40% πηγαίνει τελικά στα 66,56 Ευρώ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Δεν εργάζομαι ως μηχανικός αλλά ως project manager (ούτε μελέτες κάνω ούτε υπογράφω τπτ), σε εταιρεία πληροφορικής επομένως δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το ΤΕΕ. Ερχόταν παλιά 20 ευρώ το χρόνο, τα έδινα γιατί ήταν μικρό το ποσό :P

Τώρα βέβαια αν είναι υποχρέωσή μας να το πληρώνουμε ή τι γίνεται αν ΔΕΝ το πληρώσουμε δεν έχω καταλάβει ακριβώς, αλλά μάλλον πρέπει να τα δώσω και αυτά :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνάδελφοι, και εγώ μηχανικός είμαι και έχω μελετητικό πτυχίο και αν κατάλαβ καλά πρέπει να πληρώσω άλλα 56,32€ επιπλέον?

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί και αλλού το θέμα , πάντως για τους τεχνολογους σε συνάντηση που έγινε στην Περιφέρεια Κοζάνης με το προεδρείο της ΕΕΤΕΜ και τον ίδιο τον Δημόπουλο δόθηκε γραμμή να μην πληρώσουν μετά από επαφές που είχαν μετον Σκουρλέτη , εμένα ούτε λιγο ούτε πολύ με είπαν κορόιδο επειδή είχα ήδη δώσει εντολή στο τεε για την πρώτη πληρωμή , φυσικά μετά από αυτό απέσυρα την εντολή , τώρα τις συνέπειες θα τις δούμε στην πορεία και θα τις μάθετε, πάντως μέχρι στιγμής δεν τολμάν να μου κλειδώσουν τις ρυθμίσεις-βεβαιώσεις του 4178 , για να δούμε αν αυτή την φορά θα είναι αποτελεσματική η ΕΕΤΕΜ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί και αλλού το θέμα , πάντως για τους τεχνολογους σε συνάντηση που έγινε στην Περιφέρεια Κοζάνης με το προεδρείο της ΕΕΤΕΜ και τον ίδιο τον Δημόπουλο δόθηκε γραμμή να μην πληρώσουν μετά από επαφές που είχαν μετον Σκουρλέτη , εμένα ούτε λιγο ούτε πολύ με είπαν κορόιδο επειδή είχα ήδη δώσει εντολή στο τεε για την πρώτη πληρωμή , φυσικά μετά από αυτό απέσυρα την εντολή , τώρα τις συνέπειες θα τις δούμε στην πορεία και θα τις μάθετε, πάντως μέχρι στιγμής δεν τολμάν να μου κλειδώσουν τις ρυθμίσεις-βεβαιώσεις του 4178 , για να δούμε αν αυτή την φορά θα είναι αποτελεσματική η ΕΕΤΕΜ.

 

Δηλαδή προτρέπουν προφορικώς συνάδελφο να μην πληρώσει με κίνδυνο μπλοκαρίσματος του συστήματος από το ΤΕΕ ή άλλων κυρώσεων.

 

Δεν ξέρω τι κυρώσεις υπάρχουν, αλλά σε περίπτωση που σου βάλουν καμιά προσαύξηση να στην πληρώσει η ΕΕΤΕΜ μετά.......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.