Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έσπασε το κλειδί μέσα στην κλειδαριά -Πως να την ανοίξω?


ΚΑΝΑ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ένας άλλος μου έδωσε ακόμη ...καλύτερη ιδέα

 

"και γιατί δεν έβαλες αντί για κατσαβίδι  το ίδιο  το απομεινάρι από το σπασμένο κλειδί"

με λίγη επί πλέον προσοχή?

 

και ο μπαγάσας .. είχε πολύ δίκαιο! 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και γω και κάλεσα κλειδαρά. Μου πήρε 15 ευρώ μαύρα και άνοιξε την πόρτα σε 2 δευτερόλεπτα με ένα χαρτόνι. Τον αφαλό τον αλλάξαμε μόνοι μας. Ποτέ ξανά κινέζικες κλειδαριές...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλά δεν το περίμενα ψαχνοντας στο google να βρω εδώ αυτό το θέμα .

Φεύγοντας απ το γραφείο την Παρασκευή εμεινε το μισό κλειδί μέσα στην κλειδαριά. Το ξαναβάζω μέσα το υπόλοιπο κομμάτι άνοιγε και κλείδωνε. Προσπάθησα να το βγάλω με ένα αιχμηρό εργαλείο, τίποτα ....ήταν μέσα 3 χιλιοστά, αφού το έσπρωχνα πίσω με άλλο κλειδί. Τρείς μέρες μπαινόβγαινα έτσι,  δοκίμασα ότι εργαλείο είχα, τίποτα. Ήθελε κάτι πολύ λεπτό αιχμηρό για να μπεί στα κενά της κλειδαριάς και να το τραβήξω. Σκέφτηκα ένα διαβητάκι που είχα απ τα φοιτητικά μου χρόνια με πολύ λεπτή και σκληρή μακριά  βελόνα, σιγά σιγά το έβγαλα. Είπα αν δεν γίνει και μ΄αυτό τότε θα καλέσω κλειδαρά.  Ουφ ...τον γλίτωσα !  😌😌😌

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το έβαλα για πλάκα! γιατί πραγματικά έπαθα πλάκα

Συνήθως όταν στην προσπάθεια να ανοίξεις μια πόρτα, σπάει το κλειδί, απογοητεύεσαι.

Ενώ τα πράγματα είναι τόσο απλά

 Εγώ ως αιχμηρό είχα βρει κάτι κατσαβιδάκια τύπου ωρολογοποιού και την άνοιξα άμεσα!

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έπαθα κι εγώ πρόσφατα

Επανέφερα (με το υπόλοιπο κλειδί) στην αρχική θέση (εισόδου-εξόδου κλειδιού), αφαίρεσα τον αφαλό και χτυπώντας τον (σε κατακόρυφη θέση) βγήκε σιγά-σιγά το σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.