Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα στην Πολεοδομία


sonia

Recommended Posts

Έχω μείνει άφωνος, όταν βγαίνω απο την πολεόδομία τέτοιες σκηνές περνάνε απο το μυαλο μου μονο σαν φαντασίωσεις ..αρε να του γύρναγα το τράπεζι, να τον επιάνα, να.. και μετά τα ξεχνάς όλα και συνεχίζεις. Φάνταζομαι όμως οταν εχεις οικόγενεια και ο κάθε υπαλληλίσκος στερεί απο τα παιδια σου αυτα που εσυ θελεις με τη δουλεια σου να τους προσφέρεις τοτε πραγματικά σου γυρναν τα μάτια και δεν αφήνεις να περάσει έτσι.

Μπραβο σου συνάδελφε για την αξιοπρέπει και το θάρρος σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συγνώμη για κάποια ορθογραφικά, ήταν και η ένταση....

 

Έχω κι άλλη παρόμια ιστορία για τις 'εξετάσεις' του ΔΙΚΑΤΣΑ.

(μία από τα ίδια, με αναφορές δικές μου και 'συγνώμες' δικές τους)

..

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι την ανάγκη να σου πω πάλι μπράβο realarch τώρα που διάβασα την περίπτωση σου.

Αυτά και χειρότερα ακόμη συμβαίνουν σε συναδέλφους σε όλες τις πολεοδομίες της χώρας.

Το γεγονός ότι ήταν ελεύθεροι επαγγελματίες κι όχι δημόσιοι υπάλληλοι τα μέλη της ΕΠΑΕ, δεν μπορώ να τους αποκαλέσω με τίποτα συναδέλφους, φανερώνει και την απόλυτη ψυχική τους διάβρωση, αισθάνθηκαν την εξουσία και προσπάθησαν να την εξαργυρώσουν. Ποντίκια.

Θέλω εδώ να κάνω μία προτροπή προς τα μέλη του forum.

1.Να ζητήσουμε από τη γραμματέα του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων στην Αθήνα να μας στείλει στον καθένα μας ατομικά την αναφορά του κ. Γράψα απο την Λευκάδα. Ετσι θα δούν πόσοι είμαστε.

2.Να δημοσιεύσουμε την αναφορά στο forum.

3.Να ''ενοχλήσουμε'' το ΤΕΕ Λευκάδας, Δυτικής Ελλάδας κλπ με τηλέφωνα, e-mail κλπ και να μας εξηγήσουνε γιατί δεν δημοσιεύσανε την αναφορά αλλά την περάσανε στο ''ντούκου''. Να δουν κι αυτοί πόσοι είμαστε.

Για την όποια απάντησή τους να ενημερώνουμε το forum.

Link to comment
Share on other sites

realarch ένα πανό που είχα δεί αν θυμάμαι στον Αγ. Νικήτα Λευκάδας εναντίον της ΕΠΑΕ και πολεοδομίας ήταν η δική σου περίπτωση? Το έχω βγάλει φωτό και έλεγα να το ανέβαζα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι ευχαριστώ.

Για ένα πράγμα μπορώ να σας διαβεβαιώσω.

Σίγουρα είμαστε πολλοί και σίγουρα έχουμε τη δύναμη αν δράσουμε όλοι μαζί.

Πιστεύω ότι η διαδικτυακή σύνδεση (που είναι προνόμιο της δικής μας γενιάς) μπορεί να λειτουργήσει καταλυτικά.

Ίσως μπορούμε να οργανωνθούμε με βάση το internet και αν υπάρχει ανάγκη ακόμη και να συσταθούμε νομικά ως Σύλλογος.

Το αφήνω εκεί και ελπίζω για ανταπόκριση.

 

Είμαι στη διάθεσή σας για οτιδήποτε.

(γραμματέας συλλόγου αρχιτεκτόνων = Στεφανία)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πανό στον Αγ. Νικήτα είναι η δική σου περίπτωση?Θα ανεβάσω φωτό κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν σίγουρη αν έπρεπε να κάνω αυτό το post εδώ ή στο topic με τα ανέκδοτα....αλλά ναι...το είδα ΚΑΙ αυτό!

 

Επίδειξη τάπερ μέσα στην Πολεοδομία και συγκεκριμένα στις κυρίες του Τοπογραφικού!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

(κι εγώ να περιμένω να μου θεωρήσουν τοπογραφικό....)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.