Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ και 1% υπερ ΕΜΠ


Recommended Posts

συνάδελφε withnail είναι επιβεβαιωμένο αυτό γιατί σήμερα στην Αγία Παρασκευή σαν επιχείρημα ειπώθηκε "η Αργυρούπολη και το Αιγάλεω ζητάνε 3%"? αν γνωρίζει επίσης κάποιος συνάδελφος τι γίνεται στο Αιγάλεω

 

Είναι για γέλια . Το κράτος των Αθηνών , το κράτος της Αργυρούπολης , το κράτος του Αιγάλεω , το κράτος της Αγίας Παρασκευής ............... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κάτι σαν τα καντόνια της Ελβετίας ένα πράγμα  :shock:, πάντως χωρίς 3% στην Αγία Παρασκευή άδεια δεν παίρνεις

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Ανταπόκριση από το μέτωπο:

 

Στο κράτος της ΥΔΟΜ Εορδαίας (και αν δεν κάνω λάθος) θεωρούνε την κατάργηση του 1%, αφού έχει καταργηθεί το 2%, αυτονόητη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν την Δευτέρα 25/7 στην Πολεοδομία Αργυρούπολης πάντως για φορολογικό έλεγχο και μου ζήτησε μόνο ΕΜΠ. Τώρα τί να πω? Εκτός αν τα αλλάζουν μέρα με τη μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

οι καραγκιόζηδες των ΥΔΟΜ που λέει και ο φίλος μου ο Σταύρος βρίσκουν και τα κάνουν

συνάδελφος π.μ. που ετοιμαζόμαστε για τα φορολογικά μου λέει στείλε μου τα pdf να πάω να πληρώσω ΕΜΠ

του λέω όχι δεν θα χαλάσεις την πιάτσα!

κι όποιος νομίζει και καλά ότι πάνε στο ΕΜΠ και ότι είναι και καλό που πάνε στην "έρευνα" είναι μάλλον από άλλο πλανήτη

α. διότι πάνε στην τράπεζα άντε και στο ΓΛΚ και καταλήγουν πιθανότατα σε κανένα αγροτικής ανάπτυξης

β. και στο ΕΜΠ να πηγαίνανε ε τότε να μην πληρώνουμε φόρους για παιδεία ή να πληρώναμε κανένα 10% να πάνε και στις τεχνικές σχολές κ.ο.κ

γ. τα ερευνητικά προγράμματα χρηματοδοτούνται από καιρό από εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

Βγάζετε ακόμα άδειες?

 

Πέρα από την πλάκα, ας το γράψουν σαν παρατήρηση επώνυμα επάνω στην άδεια και όχι πλήρωσε τόσα αλλιώς δεν παίρνεις άδεια.

Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα μόλις με ΥΔΟΜ Αργυρούπολης και Αιγάλεω. Ζητούν ΕΜΠ 1%. Κοινώς η Αγία Παρασκευή έχει μείνει μόνη της σε όλη την Ελλάδα να ζητάει το 3%.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.