Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ και 1% υπερ ΕΜΠ


Recommended Posts

Μπράβο συνάδελφε.

Και εδώ το link.

καλα τα λεει το τεε, το θεμα ειναι  τι απαντησε η υδομ, διαφορετικα το εγγραφο ειναι αχρηστο

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδερφοι, τελικά τι γίνεται με αυτό το θέμα?

Δηλαδή, στα αυθαίρετα, δεν πληρώνουμε κρατήσεις και υποβάλουμε στα δικαιολογητικά το ΦΕΚ..

 

στις ΥΔΟΜ? κατά την έκδοση άδειας? τι γίνεται εκεί?

ζητούν ακόμη το ΕΜΠ?

Link to comment
Share on other sites

ΥΔΟΜ: άλλες δε ζητάνε τίποτα, άλλες μόνο ΕΜΠ, ανάλογα σε ποιο καντόνι ανήκει η κάθε μία  :mrgreen:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

από γνωστό που έβγαλε άδεια για κτήριο στην Π.Ε. Πελοποννήσου, στην υδομ δεν του ζητήσανε το 1% εμπ γιατί όπως τον ενημέρωσαν έχει καταργηθεί!

Είναι ανάλογα σε τι υπάλληλο θα πέσεις και το πόσο δύσκολο είναι να δεχθεί το μυαλό του, ότι 50%*0=0.

Edited by δ.κ.
Link to comment
Share on other sites

φυσικά αφού στον μισθό τους προστίθεται κάθε χρόνο το 7/00 από αυτές τις κρατήσεις, είναι αρκετά λεφτάκια γιατί να τα χάσουν οι ρέμπελοι ?

κοντευει 10ετια που έχει καταργηθεί αυτο.

 

Πρόσφατα καταργήθηκαν και στις αδειοδοτήσεις των βιομηχανιών της Δ/νσης Ανάπτυξης οι εισφορές υπέρ τρίτων

Link to comment
Share on other sites

Από Υ.Δομ. Δήμου Σερρών σήμερα...

Μου ζήτησε 1% γιατί "εάν είχε καταργηθεί, δε θα προσάρμοζαν τα έντυπά τους οι τράπεζες"   :shock:

 

Υ.Γ. Επίσης, μου ζήτησε καταθετήρια γιατί "εάν είχε καταργηθεί η απαίτηση, δε θα ερχόταν πέρσυ (λόγω CC) ενημέρωση ότι μπορούν να δέχονται καταθέσεις άλλων τραπεζών και internet banking"

Link to comment
Share on other sites

Από Υ.Δομ. Δήμου Σερρών σήμερα...

Μου ζήτησε 1% γιατί "εάν είχε καταργηθεί, δε θα προσάρμοζαν τα έντυπά τους οι τράπεζες"   :shock:

 

Υ.Γ. Επίσης, μου ζήτησε καταθετήρια γιατί "εάν είχε καταργηθεί η απαίτηση, δε θα ερχόταν πέρσυ (λόγω CC) ενημέρωση ότι μπορούν να δέχονται καταθέσεις άλλων τραπεζών και internet banking"

 

Απίθανο σκεπτικό . Συντηρούμε ακόμη τέτοιους υπαλλήλους ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.