Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ και 1% υπερ ΕΜΠ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απίθανο σκεπτικό . Συντηρούμε ακόμη τέτοιους υπαλλήλους ?

Τι να πω ρε Σωτήρη... Απογοητεύομαι καθημερινά από αυτό το θέμα.

Το κακό είναι ότι δε με παίρνει ο χρόνος για τσαμπουκάδες λόγω "ιδιαιτεροτήτων" του αναδόχου.

 

Με τη βοήθεια του αρχείου του imhotep :

http://www.michanikos.gr/topic/47131-Κατάργηση-2-υπερ-ΤΣΜΕΔΕ-και-1-υπερ-ΕΜΠ/?p=866536

έχω μαζέψει όλα τα σχετικά.

Επίσης έχω μαζέψει όλα τα σχετικά με την κατάργηση της υποχρέωσης κατάθεσης αμοιβών.

Σκοπεύω λοιπόν να τους ζητήσω να τοποθετηθούν εγγράφως.

 

Υ.Γ. Εάν κάποιος συνάδελφος θελήσει τα αρχεία, ας μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά στο σχέδιο νόμου που είναι σε διαβούλευση και αφορά στον νέο τρόπο έκδοσης αδειών παντού αναφέρεται "εισφορές Δημοσίου και ΙΚΑ".

Δεν υπάρχουν πουθενά λέξεις όπως : κρατήσεις προς τρίτους, αμοιβές, ΕΜΠ κλπ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

χρόνια έχει καταργηθεί Καν 62 το εισφορές προς τρίτους, με νόμο ψηφίστηκε προς τεε και εκρεμούσε το Τσμεδε εμπ. Αδυνατώ μερικές φορές να καταλάβω όσον αφορά την περαίωση της τακτοποίησης ενός χώρου την απαίτηση εισφοράς προς τσμεδε και εμπ, όταν μάλιστα πληρώνονται οι εισφορές προς τσμεδε, γιατί έξτρα αμοιβή?

Ακόμα προς το ΕΜΠ, ΟΚ :smile:  εγώ για συναισθηματικούς λόγους τα δίνω αλλά Καν αποφοιτείς το 97 και για εργασία το 2016 σου ζητάει ποσοστό?

.....

αφήνω λίγο το φόρο το 30%

Link to comment
Share on other sites

Από Υ.Δομ. Δήμου Σερρών σήμερα...

Μου ζήτησε 1% γιατί "εάν είχε καταργηθεί, δε θα προσάρμοζαν τα έντυπά τους οι τράπεζες"   :shock:

 

Υ.Γ. Επίσης, μου ζήτησε καταθετήρια γιατί "εάν είχε καταργηθεί η απαίτηση, δε θα ερχόταν πέρσυ (λόγω CC) ενημέρωση ότι μπορούν να δέχονται καταθέσεις άλλων τραπεζών και internet banking"

 

 

Τι "!!" ρε συ Λύκε....για πες τη γνώμη σου. Εσύ τι θα κανες στη θέση του ελεγκτή με βάση όσα διάβασες ?

Δηλαδή οι Τράπεζες Νομοθετούν ??

Στην ΥΔΟΜ που εργάζομαι δεν ζητάμε ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ.

Αλλά ζητάμε ενημερότητας ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

και πραγματικά για πες μας, γιατί συνεχίζετε και τα ζητάτε? Υπάρχει κάποιο παλαιό έγγραφο αλλά δεν θυμάμαι ποιο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.