Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάργηση 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ και 1% υπερ ΕΜΠ


verda

Recommended Posts

συνάδελφε το παρακάτω έγγραφο το έχεις δει? http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=cuUdr7gDWy8%3D&tabid=777&language=el-GR Προσωπικά διαφωνώ λόγω της γνωστής συζήτησης και επιχειρηματολογίας αλλά δυστυχώς υπάρχει

Δεν αποτελεί νομική υποχρέωση η εφαρμογή του εγγράφου. Είναι απλώς η κατά παράβαση της εν ισχύ νομοθεσίας άποψη των υπαλλήλων.

 

Καλά να ναι τα παιδιά αλλά την βλακεία τους δεν δύναμαι να την πληρώσω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφε το παρακάτω έγγραφο το έχεις δει? http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=cuUdr7gDWy8%3D&tabid=777&language=el-GR Προσωπικά διαφωνώ λόγω της γνωστής συζήτησης και επιχειρηματολογίας αλλά δυστυχώς υπάρχει

Ίσως θα ήταν καλύτερα να δοκιμάσουμε να  υποβάλουμε  ερώτημα στον ¨Συνήγορο του πολίτη¨ το οποίο υποχρεούται να διαβιβάσει - υποβάλει   στο αρμόδιο γραφείο.

 Επίσης ο Συνήγορος υποχρεούται να απαντήσει στον πολίτη γιατί είναι θέμα νομοθετικής φύσεως καθώς επίσης μπορεί και να το υποβάλει ως ερώτημα στη  Βουλή.

Σε κάθε περίπτωση θα πάρει απάντηση ο πολίτης είτε για την πορεία του θέματός του είτε και για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Άμα δεν πάει με κοινοποίηση, να το πάρει ο/η προϊστάμενος, να γράψει με κόκκινο στυλό ποιοι να ενημερωθούν,

να το πάρει η γραμματέας, να το φωτοτυπήσει, να το πάει στον κάθε υπάλληλο,

δεν έχει χάρη φίλε kan62.. :smile:

Αχ πολύ θα ήθελα και εγω μια τετοια διαδικασία... να βγαινει ένας νόμος, να υπάρχει κάποιος που να ξερει ότι με αφορά, να μου υπογραμίζει τα δύσκολα σημεία με κόκκινο, να το βγαζει και φωτοτυπία, να μου το φέρνει, και εγω να το βάζω στο ντοσιέ χωρίς να το διαβάσω (ετσι κάνουν όλοι) και μετά όταν με ζορίσει κανείς άλλος μηχανικός, ότι δηλαδή ισχύει κάτι άλλο από αυτό που ξέρω τόσα χρόνια - από την εμπειρία μου φυσικά- να λέω κάτσε μια στιγμή νομίζω υπάρχει μια εγκύκλιος που το διευκρινίζει....  :grin: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ για τις δηλώσεις 4178 ΔΕΝ πληρώνω απολύτως τίποτα....

Ανεβάζω στο σύστημα το έγγραφο που υπάρχει στα downloads του site....

Για μία άδεια όμως που έβγαλα πρόσφατα με ανάγκασαν (με βάση το γνωστό κ@λόχαρτο) να πληρώσω ΕΜΠ και χαρτόσημο επί αυτού και πλήρωσα.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

.......Για μία άδεια όμως που έβγαλα πρόσφατα με ανάγκασαν .........

 

Δυστυχώς αν πέσεις σε έλεγχο του φακέλου θα σε "αναγκάσουν" και πάλι να πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν πέσεις σε έλεγχο του φακέλου....

 

Εννοείς σε έλεγχο υπαγωγής του 4178 σε υποχρέωσαν?

 

και αν ναι η ΥΔΟΜ το απαιτεί ή ΣΥΠΟΘΑ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απολύτως καμία πιθανότητα να συμβεί κάτι τέτοιο.....

Εξάλλου με το νέο νομοσχέδιο, αν περάσει έτσι όπως έχει, θα τους αναγκάσουν να το εξαφανίσουν και από τις άδειες δόμησης.....

Αϊ σιχτίρ πιά με δαύτους....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.