Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για media player για τηλεόραση


zio7

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω ένα media pleyer για σύνδεση με τηλεόραση για να βλέπουμε ταινίες μέσω Usb. Σε πολλά που βρίσκω στο ίντερνετ υπάρχουν σχόλια από κάτω ότι δεν διαβάζουν ελληνικούς υπότιτλους, δεν παίζει όλα τα αρχεία κλπ. Έχει κανείς κάποια πρόταση η οποία να είναι και οικονομική φυσικά?

Link to comment
Share on other sites

Θες σε στυλ dreambox με δορυφορική, internet και άλλα καλούδια; Γιατί αν είναι μόνο για ταινίες από usb, εγώ έχω πάρει ένα bluray player με θύρα usb της LG με 50 € πριν τρία - τέσσερα χρόνια και παίζει τα πάντα χωρίς πρόβλημα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μοντέλο:

 

http://www.lg.com/hk_en/blu-ray-dvd-player/lg-BP135

 

Γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το usb. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μου έπαιζε κάποια dvd από εφημερίδες σε divx, αλλά κατά τ' άλλα δεν με προβλημάτισε.

Link to comment
Share on other sites

έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω στην τεχνολογία, από 20 ευρώ βρίσκεις tv boxes με android που παίζουν τα πάντα και όχι μόνο από usb που πια δεν το χρησιμοποιεί κανένας για να δει ταινίες αφού υπάρχουν όλες online

Link to comment
Share on other sites

Με τους υπότιτλους κανένα πρόβλημα.

Όταν το είχα πάρει είχε γύρω στο 50ρικο, ήταν και περίοδος εκπτώσεων, νομίζω τον Φλεβάρη του '13.

Είναι αρκετά απλό μηχάνημα και παλιό για τα δεδομένα της τεχνολογίας, αλλά κάνει τη δουλειά του.

 

Η άλλη λύση είναι είτε αποκωδικοποιητής mpeg 4 με θύρα usb (δεν έχω μείνει ευχαριστημένος από τον δικό μου, ένας crystall audio, γιατί τρώει συχνά κολλήματα).

 

Τώρα, αν δεν έχεις πρόβλημα να τραβάς καλώδια ethernet προς την τηλεόραση, υπάρχουν και αυτά που κάνουν online streaming, που λέει και ο φίλος παραπάνω. Ωστόσο, η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι οι online τανίες, δεν έχουν και τόσο καλή ποιότητα εικόνας, ενώ συχνά κολλάνε λόγο ταχύτητας.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

 

 

tv boxes με android

 

κάποια πρόταση?

 

ted παίζει και εξωτερικούς υπότιτλους? έχει καλές κριτικές στο ιντερνετ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.