Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για media player για τηλεόραση


zio7

Recommended Posts

Χρειάζεται το vlc, για να μη πας σε λύσεις jailbreak, αλλά δεν ξέρω αν παίζει στην 3η γενιά.

 

https://www.videolan.org/press/vlc-apple-tv.html

Link to comment
Share on other sites

Δε με λες zio, τι κινητό έχεις; Σε ρωτάω γιατί εγώ έπαιζα ταινίες σε παλιά τηλεόραση (όχι smart, που είχε όμως hdmi) από την sd του κινητού. Επίσης μέσω wifi υπάρχει το Mezzmo που είναι ίσως το μόνο app που στριμάρει με υπότιτλους (on-the-fly).

Link to comment
Share on other sites

iMediaShare έχω από εφαρμογή στο κινητό και συνδέεται στην τηλεόραση.. Βλέπεις βίντεο,φωτό μουσική κτλ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέξεις με media players, είναι πεταμένα λεφτά. Πάρε ένα android box και θα ξεχάσεις και τα torrent, και το downloading και τα usb. Θα βλέπεις τα πάντα streaming. Όσο για ποιότητα που είπε ο φίλος από πάνω, δεν μιλάμε για προβολή από σάιτ τύπου tainiesonline, gamato κλπ αλλά για προβολή μέσω της εφαρμογής kodi και ποιότητα 1080p. Και όχι μόνο ταινίες, σειρές αλλά και συνδρομητικά αθλητικά και οτιδήποτε άλλο μπορείς να φανταστείς. Δωρεάν εννοείται. Συνδέεται με WiFi άρα ούτε καλώδια ethernet θες ούτε τίποτα. Αν είσαι τύπος που κατεβάζεις από ίντερνετ, πραγματικά πρόκειται για συσκευή που σου αλλάζει τη ζωή.

Το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι το MXIII-G, το έχω και παίζει τα πάντα όλα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μπες εδω:

http://www.funkytech.gr/

και πάτα στο μενού στο tv-box να το δεις.

 

Αυτά τα 2 που παρέθεσες πιο πάνω δεν είναι Android box.

Edited by letom
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.