Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για media player για τηλεόραση


zio7

Recommended Posts

Την B6V πήρες ή την C6V? Για να έχεις 4K@60Hz θες HDMI 2.0 ή Displayport.. Τα laptop που έλεγες πριν συνήθως δεν έχουν hdmi με αρκετό bandwith. Εγώ ζαχαρώνω αυτό το box της Xiaomi στα 63€ από Banggood (με κουπόνι 20%WVS η έκπτωση).

Link to comment
Share on other sites

Την B6V πήρες ή την C6V? Για να έχεις 4K@60Hz θες HDMI 2.0 ή Displayport.. Τα laptop που έλεγες πριν συνήθως δεν έχουν hdmi με αρκετό bandwith. Εγώ ζαχαρώνω αυτό το box της Xiaomi στα 63€ από Banggood (με κουπόνι 20%WVS η έκπτωση).

 

Αν δεις σε πρηγούμενο post, το είχα προτείνει κι εγώ στον ikaros13. Το έχω σετάρει για ένα φίλο. Είχα την κινέζικη έκδοση (το λευκό, δεν είχε βγεί ακόμα international) και δυσκολεύτηκα λίγο να αλλάξω γλώσσα σε αγγλικά να βάλω play store. Τώρα αυτό που έστειλες είναι η international εκδοση με όλα κομπλε.

 

Το είχα στα χέρια μου περίπου 15-20 μέρες. Πολύ γρήγορο, δεν κολλάει πουθενά. Το δούλευα με kodi σε ταινίες 1080 και τις έπαιζε άψογα.

 

To συγκεκριμένο είναι 4K, αλλά δεν είχα tv 4Κ για να το τεστάρω.

 

Αλλά αφου υπάρχει tv 4Κ, τότε γνώμη μου ότι το android box πρεπει αν είναι 4Κ.

Edited by akaliak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατέληξα σε αυτό μιας και είδα ότι έχει πουλήσει αρκετά. Απλή και σίγουρη επιλογή μεχρι στιγμής μια χαρά τα πάει. Κόστος 50€ από γνωστό μου σε σκρουτζομαγαζο

8fb0de24dd81d4fac726f71d29cfe8e7.jpg

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακή επιλογή το MXIII. Πολύ παλιό και προβληματικό μοντέλο. Αρκεί μόνο να δεις ότι έχει android Kit Kat, έκδοση που δεν υποστηρίζεται καν από το Kodi (απαιτείται έκδοση 5 και πάνω). Εμφανισιακά ξεγελάει γιατί είναι εντελώς ίδιο με το MXIII-G το οποίο όντως είναι από τα καλύτερα και πιο δημοφιλή που έχουν κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει τι kodi που το έχω δοκιμάσει. Τώρα αν αύριο μεθαύριο η έκδοση του kodi η ακόμη και των addons αυτού δεν υποστηρίζονται ε θα πάρω άλλο... Άλλωστε πιο πολύ για πείραμα το πήρα να δω καμία ταινία και να γνωρίσω δυνατότητες για τα boxes. Βλέποντας και αναβαθμίζοντας λοιπόν.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το mx θα μετακομίσει στην αδελφή μου, και ψάχνω κάτι δυνατόν πλέον να βγάλει επερχόμενες αναβαθμίσεις...Εχω εστιάσει σε αυτά. Πείτε καμιά γνώμη

http://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z1-Amlogic-S912-KODI-17-0-4K-VP9-HDR-TV-BOX-374383.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503486.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_596703.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_428934.html

 

Κλείνω προς το vorke για τα 3GB και εξωτερική κεραία που λένε ότι πιάνει καλύτερα και φουλ σήμα.

Link to comment
Share on other sites

το kodi 17 δεν υποστηρίζει πια τον codec επιτάχυνσης της amlogic οπότε μην επαφίεσαι σε επίσημες αναβαθμίσεις (μπορεί να υπάρξουν μέσω fork). Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά (που εγώ δεν θα το έκανα) κοίτα σε καλύτερες εταιρίες πχ xiaomi/wetek/zidoo

Edited by nvel
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με κόλλησες για τα καλά... :)

Βασικά έχω καταλήξει στα εξης. Λειτουργικό android 6.0 (ok και με 5ρι αλλά μπορεί να βγει εκτός από αναβαθμίσεις σύντομα..)

Μνήμη 2Gb τουλάχιστον, 3 για σίγουρα...

Εξωτερική κεραία μου είπαν κάποιοι πως είναι must αλλιώς θα laggaρει καμιά φορά. (Ισως και να μην ισχύει)

Τιμή... Πάνω από 120 και πολλά λέω μάλλον δεν αξίζει, με την εξέλιξη που έχουν και ίσως φθορά, πάνω από 2 χρόνια δεν βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.