Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με αρχεία AutoCAD


JohnStefa

Recommended Posts

Ο ένοχος ήταν το dropbox και σε εμένα, το απεγκατέστησα και επανήλθε το autocad (κολλούσε για ώρες στο plot στη περίπτωσή μου).

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

στην ουσία οτιδήποτε πήγαινε να ανοίξει το παράθυρο των save (άρα να χώσει τη μούρη του με το στανιό και το DropBox) κολλούσε.... 

 

(το έβαλα και κεντρική σελίδα το θέμα με τίτλο που θα το δουν όσοι κατεβάζουν ακόμα καντήλια γιατί δεν μπορούν να φανταστούν τι έγινε ακόμα)

Edited by Didonis
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και πάλι...
...έκανα απεγκατάσταση του Dropbox και όλα λειτουργούν ρολόι...
 

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια!

Ευχαριστώ Didodnis!!!  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα μόνο στο άνοιγμα νέου αρχείου (εντολές New και QNew), όπου το Acad 2007 πάγωνε.

Με την απεγκατάσταση του dropbox το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

....

Ευχαριστώ Didodnis!!!  :smile:

ευχαριστείς ευχαριστείς αλλά ειδικότητα ακόμα να βάλεις στο προφίλ σου όπως είπαμε μερικά μηνύματα πριν ....  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

 


και οι ευχαριστίες ανήκουν πρώτα απ όλους εδώ στον συνάδερφο loonie7  :smile:

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (με τα save as και με φόρτωση εικόνων) αντιμετωπίζω και εγώ από εχθές το βράδυ. και με το 2007 και με το 2012. το προβλημα συνεχιζεται μετα απο πληρη απεγκατάσταση και μετεγκατάσταση τους.

Link to comment
Share on other sites

.... το προβλημα συνεχιζεται μετα απο πληρη απεγκατάσταση και μετεγκατάσταση τους.

όχι απεγκατάσταση των Autocad.... αλλά του DropBox

 

Πρόσεχε τι διαβάζεις.

 

και, βάλε ειδικότητα στο προφίλ σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια που τα κουβεντιάζετε εδώ, στην δική μου περίπτωση γίνεται το εξής. 

Σε κάποια σχέδια, που είναι σχετικά φορτωμένα, όταν πάω να κάνω save as σε παλαιότερη έκδοση ( πχ 2000 ) τότε το save κάνει απειρο χρόνο ( και μερικές φορές κολλάει). Εάν το ίδιο αρχείο το σώσω σε εκδοση 2010, κάνει νορμαλ save, παίρνει κάποια 5-6 δευτερόλεπτα το οποί είναι λογικό γιατι είναι μεγάλα τα σχέδια όπως είπα ( περί τα 15 mb) . Αυτό οφείλεται λέτε σε κάποιο αντικείμενα που μπορεί να μην αναγνωρίζονται / υπάρχουν σε παλαιότερες εκδόσεις και γι αυτο δεν μπορεί να κάνει το save ? ( π.χ. κάποια block Που ίσως να υπάρχουν κλπ. )

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να οφείλεται σε κάποιες λειτουργίες του autocad που χρησιμοποιείς και δεν υπήρχαν το 2000. Αν για παράδειγμα το 2000 δεν υπήρχε hatch και εσύ το έχεις χρησιμοποιήσει στο σχέδιό σου, η μετατροπή ίσως κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.