Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

Kυκλοφορεί αυτό το link:

 

https://www.b2green.gr/el/post/51089/afthaireta-afto-einai-to-teliko-diorthomeno-psifisthen-keimeno-tou-neou-n-s

 

Και ερωτώ εγω τώρα: Απο χθές εχουμε νέο νόμο του κράτους ψηφισμένο. Γιατι δε βγαίνει είτε το ΥΠΕΚΑ 

είτε το ΤΕΕ να μας πεί και μας τι στο π...  συμβαίνει με συστημα ΤΕΕ, εναρξη δηλώσεων κλπ κλπ? Αφου 

1μιση χρόνο σερνονταν το "προσχέδιο" και οι παρατάσεις δε μπορει να μην εχουν απαντήσεις στα πιο απλά

που είναι τα διαδικαστικά. 

Edited by laxanos
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστός! Πάντως αυτό το link είναι το ίδιο που το έχει δώσει ο aias500 στο προ-προηγούμενο μήνυμα και 2-3 πιο πάνω ο Δημήτρης και λίγο πιο πριν εγώ στο άλλο θέμα. Είναι αυτό που ανέβασε η Βουλή με τις χειρόγραφες σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα, 

στο νέο νόμο δεν είδα να προβλέπεται μειωτικός συντελεστής στην επιφάνεια ισόγειων βοηθητικών χώρων έως 50 τ.μ. όπως ίσχυε στον 4178 (0,50).

Έχει δει κάτι κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Απλα εκεί το μάζεψαν και το έκαναν 1 αρχείο. Επίσης, αυτή τη στιγμή ανοίγει το αρχείο στο link εν αντιθέσει με τα υπόλοιπα

λόγω κωλύματος του site της βουλής. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Πάντως αυτό το link είναι το ίδιο που το έχει δώσει ο aias500 στο προ-προηγούμενο μήνυμα και 2-3 πιο πάνω ο Δημήτρης και λίγο πιο πριν εγώ στο άλλο θέμα. Είναι αυτό που ανέβασε η Βουλή με τις χειρόγραφες σημειώσεις.

Ακριβώς το ίδιο αρχείο.

Edited by aias500
Link to comment
Share on other sites

Με τις μισθωσεις τι εγινε? Απαιτειται βεβαιωση οτι δεν υπαρχουν αυθαιρεσιες?

Με την αποδοχη κληρονομιας?

Link to comment
Share on other sites

Κληρονομια οχι.Οτι ισχυε 

 

Με τις μισθώσεις άμα βγάλουμε άκρη σε κανά χρονο θα είμαστε ευχαριστημένοι

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το πρόλαβαν να το κατεβάσουν, βάζω εδώ το κείμενο που εισήχθη για ψήφιση.......

Το τελικό που ψηφίσθηκε (αν μπήκαν τροπολογίες της τελευταίας στιγμής) θα το δούμε στο ΦΕΚ...

e-prodrom-prak-neo-sunolo.pdf

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.