Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση laxanos.!!!!!

Kαλά που υπάρχουν και οι συνάδελφοι που ενδιαφέρονται να μας ενημερώσουν!!!

Τελικά εδώ μέσα υπάρχει η αλληλεγγύη !!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω το δικηγορο του διαβολου....

Τι περιμενετε τελευταια στιγμη?

Αν δοθει παραταση τι θα αλλαξει?

Αν δε δοθει τι θα αλλαξει?

Περιμενε κανεις να κανει δηλωση την τελευταια μερα?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αμ γεία σου.Απλ'ά εγώ περίμενα να ξεχάστουν και να την δώσουν αύριο να γελάει όλος ο κόσμος.

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν ειχε σκοπό να βάλει κάποιος δήλωση σήμερα.

Προσωπικά, πιο πολύ με νοιάζει η παράταση γιατι έχω ανοικτές υποθέσεις

με αυθαίρετα σε φάση επεξεργασίας που περιμενουν οι πελάτες να μαζέψουν

τα λέφτα τόσο για να πληρωσουν το πρόστιμο όσο και εμένα και θα τανε 

κρέμασμα το να μην δοθεί παράταση. Επίσης, καλώς η κάκως στην παρούσα

φάση αν κάτι κινείται είναι τα αυθαίρετα, όχι πάντα σε επιπεδο ευσυνειδησίας 

απο πλευράς πολιτών, αλλά σε επίπεδο πχ γονικών παροχών κλπ όπου η

αυθαιρεσία κολλάει την όλη διαδικασία. 

Το οτι η όλη φάση είναι κατάντια για το επάγγελμα είναι αλλη ιστορία και δεν είναι της

παρούσης ούτε θα λυθεί με το να τα λέμε ωραία μέσω του ίντερνετ.... 

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όσοι πελάτες πληρώνουν με δόσεις, έχουν σταματήσει εδώ και 3-4 μήνες να πληρώνουν, περιμένοντας το νέο ευνοϊκότερο νόμο.....

 

Κατά τη γνώμη μου όμως, θα βγάλουν ΥΑ για κάποια παράταση (2-3 μήνες), γεγονός που δεν έχει απολύτως καμία σημασία! Δεν πρόκειται εξ αυτού να γίνουν νέες δηλώσεις..... Τζίφος δηλαδή (για όλους, κι εμάς κι αυτούς).....

 

Σε 2-3 μήνες θα βγάλει ο νέος υπουργός το νέο νόμο ρύθμισης αυθαιρεσιών με τη ...."δική του σφραγίδα" (πω πω πω μεγαλεία!!!). Εύχομαι βεβαίως χωρίς τις "παπαριές" του προηγούμενου και βεβαίως χωρίς τη "σαλάτα" μέσω της οποίας σερβιρίστηκε (για να θολώσει το τοπίο), αλλά με όλα βεβαίως τα θετικά του προηγούμενου.... Πάλι τζίφος όμως εκτός κι αν ......

 

Ναι, κατά τη γνώμη μου πάλι τζίφος θα είναι, εκτός κι αν ταυτοχρόνως και σε "ασφυκτικές" ημερομηνίες υλοποίησης ανακοινωθεί και η έναρξη της απόκτησης ηλεκτρονικής ταυτότητας!!!

Αυτό θα μας δώσει ...ψωμάκι, τυράκι, ελίτσες κ.λπ.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν η Ταυτότητα μπεί ασφυκτικά,δημοσκοπικά μιλώντας, νομίζω δεν τους συμφέρει την παρούσα χρονική στιγμή γιατί  ΄΄ΧΑΡΑΤΣΙ΄΄ θα παιχτει από ΜΜΕ και μηχανοραφίες  μηχανικών.Αναμένουμε βέβαια.Προς το παρών δεν έχουμε δει την παράταση  ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Aν απλώς βγει κάποιος νέος νόμος ρύθμισης αυθαιρεσιών ακινήτων και τίποτα άλλο, τότε απλώς θα γίνει ...."μία τρύπα στο νερό"!!!

Ουδείς έχει ...διάθεση να ρυθμίσει αυθαιρεσίες του ακινήτου του!!!

Ουδείς μπορεί να διαθέσει χρήματα για το σκοπό αυτό!!!!

Αυτό το γνωρίζουν οι πάντες.

Άρα κάτι πρέπει να ..."σπρώξει" (το λέω εύπεπτα) τον κόσμο να το κάνει!!!

Τι θα είναι αυτό;;;;;

Ιδού το ερώτημα.... Θα βρουν κάτι;;;;; Η' θα βαρέσουν στο βρόντο κι ό,τι γίνει.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αυτήν την στιγμή ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΤΣΙΑ. Και η Ταυτότητα και οι δασικοι χάρτες κλπ. ΟΛΑ!! Ο καθένας σκέφτεται και το 10ευρω, οπότε καλές οι ταυτότητες κλπ αλλά για μιά αλλη εποχή, που το συμμάζεμα δεν θα είναι ενάντια στα πρωστοζείν. Τωρα μία απλή παράταση για να μην υπάρχει λειτουργικό προβλημα είναι υπεραρκετή.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.