Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τ.Ε.Ι. Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας


fedstog

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ απόφοιτοςτης συγκεκριμένης σχολής είμαι και πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλή η σχολη και γίνεται πραγματικά πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

αν και πολ. μηχ. θα συμφωνήσω με niktopo. έχω ακούσει τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη σχολή. αποτελεί απάντηση σ,αυτούς που προσπαθούν να απαξιώσουν τα τει. μια επισκεψη στην ιστοσελίδα τους θα σε πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Σπουδάζω Σέρρες τα τελευταία 3 χρόνια , και εγώ πιστεύω οτι είναι πολύ καλή σχολή . Θα ήθελα γενικά να ακούσω γνώμες .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλα τα λέτε εσεις παιδια και συμφωνω με ολα τα παραπάνω, αλλά συμβαίνει και το εξης που δεν γνωρίζεται...

 

Είμαι και εγω μηχανικος Γεωπληροφορικης και Τοπογραφίας , δουλεύω εδώ και 4 χρόνια σε μια απο της μεγαλύτερες κατασλευαστικες στην Ελλάδα με πολυ καλή θέση και παρακολούθω 2 έργα. Εχω διαπιστώσει σε σχέση με άλλους συναδέλφους μου αντίστοιχων σχολών ότι έχω πολύ περισσοτερες΄΄γνώσει και υποδομές στο επάγγελμα και αυτό οφείλετε στη σχολή που αποφοίτησα, αλλά

 

πριν 1,5 μήνα κατέθεσα τα χαρτια μου στο ΜΕΚ , για την πρωτη τάξη πτυχίου, (είμαι ο πρώτος μηχανικος Γεωπληροφορικής που κατεθεσα για ΜΕΚ) και από οτι μου είπαν σε 6 μήνες θα περάσουν τα χαρτια απο επιτροπη αλλά κατα 99% θα με ακυρώσουνε , διότι δεν εχουμε ακόμη επαγγελματικά δικαιώματα.

 

10 χρόνια τωρα Μάταια , και η σχολή που δεν ενημερώνει τους φοιτητες ότι δεν μπορούνε να κανουν τιποτα, αλλά και το εετεμ που κιει συμφεροντα !!

Link to comment
Share on other sites

ενδεχομένως ο συνάδελφος bd_ly να συνέχισε τις σπουδές του και θέλει συμπληρώνοντας το ανάλογο χρονικό διάστημα απο την λήψη του πρώτου πτυχίου να πάρει εργοληπτικό πτυχίο

για τις σχολές και τμήματα που ιδρύθηκαν και λειτούργησαν-λειτουργούν εδώ και χρόνια απλά για να επιβιώσουν οι τοπικές κοινωνίες χωρίς να κατοχυρωθούν επαγγελματικά δικαιώμτα ,έχουμε να πούμε τίποτε?????

συνάδελφε parist43 ,ο συνάδελφος bd_ly πήγε για δουλειά στο εργοτάξιο,δεν μπλέχθηκε με μελέτες και διεκδικεί τα προφανή,εκτός και αν ισχυριστούμε ότι οι αποόφοιτοι των ΤΕΙ δεν έχουν δικαιώματα ούτε στην κατασκευή,οπότε 'εχουν ισοπεδωθεί τα πάντα.

συνάδελφε bd_ly

είτε μόνος, είτε μέσα απο συλλογικά όργανα να διεκδικήσεις τα αναμφισβήτητα επαγγελματικά σου δικαιώματα

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καμια αντιρηση,συμφωνω απολυτα να γραφονται στο ΜΕΚ ,αλλα νομιζω καλυτερα ειναι να απευθυνθει στο συλογο του

επίσης εχω ξανατοποθετηθει οτι αυτο που γινεται να ιδρυουν σχολες χωρις επαγγελματικα δικαιωματα ειναι ξεκαθαρα ΕΓΚΛΗΜΑ και οι ιθυνοντες χωρις υπερβολη πρεπει να περασουν απο δικη,διοτι παιζουν με τα ονειρα των νεων παιδιων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλα τα λέτε εσεις παιδια και συμφωνω με ολα τα παραπάνω, αλλά συμβαίνει και το εξης που δεν γνωρίζεται...

10 χρόνια τωρα Μάταια , και η σχολή που δεν ενημερώνει τους φοιτητες ότι δεν μπορούνε να κανουν τιποτα, αλλά και το εετεμ που κιει συμφεροντα !!

10 χρόνια ........... κανείς δεν ενδιαφερθηκε.... πληρώστε σαν μαλ...ες να σπουδαζετε τοσα χρόνια και μετα πηγαινετε στο ΥΠΕΧΩΔΕ να πάρετε το μπούλο. !!!

 

Μπορεί εσύ να νομίζεις ότι σπούδαζες σαν μαλ..ας όπως λες αλλά εγώ όχι... γνώριζα τι συμβαίνει αρκετά νωρίς ώστε να ξαναπάω για πανελλήνιες αλλά δεν το έκανα.

 

Και υπάρχουν συγκεκριμένοι καθηγητές οι οποίοι μιλάνε για το θέμα των επ. δικαιωμάτων

π.χ. στις πράξεις εφαρμογής δεν παίζει να μην πήρες χαμπάρι τίποτα.

 

Σίγουρα πάντως όταν ξεκινάς την σχολή δεν σου λένε τίποτα

 

Τέλος πάντων εγώ πριν από μερικές μέρες πέρασα και τα τελευταία μαθήματα, η νεκροψία θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μπορεί εσύ να νομίζεις ότι σπούδαζες σαν μαλ..ας

όπως λες αλλά εγώ όχι... γνώριζα τι συμβαίνει αρκετά νωρίς ώστε να ξαναπάω για πανελλήνιες αλλά δεν το έκανα.

 

Και υπάρχουν συγκεκριμένοι καθηγητές οι οποίοι μιλάνε για το θέμα των επ. δικαιωμάτων

π.χ. στις πράξεις εφαρμογής δεν παίζει να μην πήρες χαμπάρι τίποτα.

 

Σίγουρα πάντως όταν ξεκινάς την σχολή δεν σου λένε τίποτα

 

Τέλος πάντων εγώ πριν από μερικές μέρες πέρασα και τα τελευταία μαθήματα, η νεκροψία θα δείξει

 

Καταρχάς , καλημέρα σας,

είμαι γεωλόγος και θέλω να ασχοληθω με τη γεωπληροφορικη , έχω ασχοληθει λιγο με τη visual basic κ επειδη εργαζομαι καθως ειναι δυσκολες εποχες, θελω να συνδιασω δουλεια και σπουδες. Δε με ενδιαφερει να αποκτησω τιτλο Msc κλπ απλα να χειριζομαι πολυ καλα τα γεωγρ συστηματα πληροφοριών στη γεωλογια κ μεταλλευτικη. Έχετε κάτι να μου προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.