Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

50 ευρώ η αμοιβή μηχανικού για ηλεκτρονική ταυτότητα δήλωσε ο Τσιρώνης


Recommended Posts

Μου αρέσει που τρολάραμε την ΠΟΜΙΔΑ για τα 400 ευρώ.Και έρχεται ο αλλος και λεέι 50 !!!!!!!!Μα είναι δυνατόν 50???? Να βγάλουν τις ποινές τελείως και γω θα σου κάνω με 50 ευρώ. θα πάρω μια γυαλινη σφαίρα και θα κάτσω σε μια πλατεία και θα φωνάζω εδώ οι καλές ταυτότητες !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε ΟΛΟΙ οι μηχανικοί και να κάνουμε στοχευμένη αποχή. Π.χ. "κανείς μηχανικός να μην κάνει υπαγωγή στο σύστημα ηλεκτρονικής ταυτότητας, μέχρι ο υπουργός να ζητήσει δημόσια συγγνώμη και να πάρει πίσω αυτά που είπε"... Αλλά ποιος να το οργανώσει; Το ΤΕΕ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είπε μια ηλιθιότητα ο Τσιρώνης απλά για να σταματήσει να φωνάζει ο Παραδιάς και το κάναμε θέμα.

Εγώ τον συγχωρώ πάντως, δεν αντέχεται ο άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε χιούμορ ρε συνάδελφοι ......  

Εδώ έχουμε ολόκληρο ΤΕΕ  το οποίο μας βγάζει "νόμιμες"  αμοιβές , με τη βούλα , και ο κλάδος μας πάει και δίνει εκπτώσεις 80%....

Και μου λέτε για αποχές και δικούς μας τιμοκαταλόγους...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω διασταυρωσει απο πουθενα αυτο που ειπε ο ΙΑΣΟΝΑΣ, οτι τα 50Ε αναφερονταν σε κοστος παραβολου προς το δημοσιο και οχι για αμοιβη μηχανικου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μεταφερθεί η συζήτηση πιο ιδιωτικά η να αλλάξει ο τίτλος που κάνει μπαμ κακή διαφήμιση στον κάθε επισκέπτη; Άσχετα τι είπε κάποιος υπουργός...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μεταφερθεί η συζήτηση πιο ιδιωτικά η να αλλάξει ο τίτλος που κάνει μπαμ κακή διαφήμιση στον κάθε επισκέπτη; Άσχετα τι είπε κάποιος υπουργός...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Διαφωνώ.

 

Ο κάθε επισκέπτης πρέπει να γνωρίζει οτι όσα του τάζουν οι υπουργίσκοι, είναι ΦΟΥΜΑΡΑ και υποσχέσεις κενού περιεχομένου επιπέδου "Θα καταργήσουμε τον ΕΝΦΙΑ" & "Κατάργηση μνημονίων με ενα νόμο και ενα άρθρο".

 

Ο Μηχανικός εργάζεται. Δεν ασχολείται απο χόμπι και η εργατοώρα του δε μπορεί να είναι μικρότερη αυτή του ανειδίκευτου εργάτη,

 

Αν ο καθένας απο εμας έκανε αναγωγή της εργασίας του σε εργατοώρες, θα καταλάβαινε το πόσο ΞΕΦΤΙΛΑ είναι αυτό που γίνεται.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Με 50 ευρώ να έρθει ο Τσιρώνης να κάνει το δικό μου σπίτι.Και επειδή είμαι ανοιχτοχέρα και θα τον κεράσω και έναν καφέ.Έχουμε ξεφύγει εντελώς σ'αυτή τη χώρα.......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.