Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα στατικών υπολογισμών


Ksotiko_7

Recommended Posts

Καλημερα έχω αγοράσει ενα software που κανει υπολογισμούς οπλισμένου σκυροδέματος και μεταλλικών. Λογω ζητηματων στην υπομοναδα μεταλλικά και την αδυναμία υποστήριξης με τον τρόπο που θα περιμενα ρωτησα αν μπορω να πουλησω την αδεια μου και μου το απαγορευσανε ρητως. Ισχυει κατι τέτοιο? Τοτε οι αγγελίες εδω μέσα για πωλήσεις προγραμμάτων να φανταστώ είναι παράνομες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα πως θα το πουλησεις αν δεν εχεις τη σεχτικη αδεια. Και απο την αλλη εμπορος εισαι; (με την εννοια βεβαια της νομιμης και με παραστατικα πωλησης)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια δεκτο αυτο που λετε. Για αυτο ρωταω επειδη βλεπω εδω στο σαιτ να υπαρχουν αγγελιες για λογισμικα.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως θα το πουλησεις αν δεν εχεις τη σεχτικη αδεια. Και απο την αλλη εμπορος εισαι; (με την εννοια βεβαια της νομιμης και με παραστατικα πωλησης)

 

Δεν ειναι θεμα "εμπορου".

Δεν κανει εμποριο το λογισμικο.

Θελει να πουλησει-μεταβιβασει την αδεια χρησης, την οποια εχει αποκτησει νομιμα.

Εσυ αν πουλησεις το αμαξι σου, εισαι εμπορος?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα αν το πουλήσεις για τον νέο αγοραστή. Θα τον πρίζουν με τις αναβαθμίσεις, μπορεί να μην του το αναγνωρίζουν από την εταιρία, να μην τον εξυπηρετούν κ.τ.λ. . Η μεταπώληση θα θεωρείται άκυρη δηλαδή για την εταιρία. Αλλά αν δεν νοιάζει τον νεό αγοραστή πούλα το. Φορολογικά και νομικά δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.